Премини към съдържание

Никелиране на ролбар?


Препоръчано мнение

Колеги, знаете ли къде могат да ми никелират ролбара на джипа? Правиха ми го една фирма по пътя за Княжево вдясно и ми го боядисаха с някаква "много здрава прахова турска боя" , но след две години боята започна здраво да се лющи и отдолу избива ръждата на тръбите. Ще бъда благодарен на всякакви идеи и предложения, защото не ми се ходи в Турция за тази работа (казаха ми, че в Истамбул има фирма, която извършва такива услуги).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На доста места има прахово боядисване! Има една фирма- ПЛАСТО се казва- намира се при КАТ или по точно в уличката на сервиз Тани по посока на басейна Спартак! В същата сграда са и Дейзи, мисля че там ще ти свършат работа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На доста места има прахово боядисване! Има една фирма- ПЛАСТО се казва- намира се при КАТ или по точно в уличката на сервиз Тани по посока на басейна Спартак! В същата сграда са и Дейзи, мисля че там ще ти свършат работа!

Говорим за прахово боядисване, или за никелиране? На мен ми се иска да го никелирам ролбара, защото с праховата боя след две години пак ще трябва да се боядисва.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не никелират. Но мой познат ми каза, че ги правели някъде в БАН (може би там където правеха джантите).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като минете караулката "Люлин" посока Калотина на 500м има отклонение в ляво за Банкя, свивате по него и на 100м в ляво ще видите вход с бариера и доста табелки

Питате момчето на бариерата къде? и хоп работата е готова

Всъщност бариерата седи вдигната и може и да си влезете без да питате-но мястото е връткаво и затова по-добре попитайте

 

Значи песъкоструйката и боядисването са на едно място ,а никелиранито малко по навътре

 

 

 

 

В ЗММ на Цариградско шосе

 

Но всичко това трябва да се провери!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като минете караулката "Люлин" посока Калотина на 500м има отклонение в ляво за Банкя, свивате по него и на 100м в ляво ще видите вход с бариера и доста табелки

Питате момчето на бариерата къде? и хоп работата е готова

Всъщност бариерата седи вдигната и може и да си влезете без да питате-но мястото е връткаво и затова по-добре попитайте

 

Значи песъкоструйката и боядисването са на едно място ,а никелиранито малко по навътре

В ЗММ на Цариградско шосе

 

Но всичко това трябва да се провери!

Много благодаря! Пясъкоструйката е много важно нещо, защото ако ролбара не е изчистен перфектно от ръждата, каквото и да го правят (боядисват или никелират), ръждата пак ще се появи. При следващото си пътуване до София ще сваля ролбара и ще го занеса там, където написа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Много благодаря! Пясъкоструйката е много важно нещо, защото ако ролбара не е изчистен перфектно от ръждата, каквото и да го правят (боядисват или никелират), ръждата пак ще се появи. При следващото си пътуване до София ще сваля ролбара и ще го занеса там, където написа.

 

Е колега сподели какво се получи и колко ти излезе предполагам на доста народ ще му бъде изтересно :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е колега сподели какво се получи и колко ти излезе предполагам на доста народ ще му бъде изтересно :drive:

Аз моите ролбари си ги направих от черна стомана, с никел-хромово покритие след това.

Трябва обаче перфектно да са почистени и фино шлайфани повърхностите на детайлите.

Може да се видят на пикапа отзад... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ролбари си ги направих от черна стомана, с никел-хромово покритие след това.

Трябва обаче перфектно да са почистени и фино шлайфани повърхностите на детайлите.

Може да се видят на пикапа отзад... :D

 

Къде ти ги хромираха и колко ти излезе? И аз мисля така да ги правя... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде ти ги хромираха и колко ти излезе? И аз мисля така да ги правя... :icon_hmm:

ВРЗ"Терем-Ивайло", Велико Търново. Имат галваничен цех.Трябва да се обадиш предварително, за да се уточните за размера на детайлите(с оглед големината на ваните - не трябва да са много големи, напр. моя ролбар е от 3 части и така го носих за работа), обработка, кога да ги закараш и кога да си ги вземеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ВРЗ"Терем-Ивайло", Велико Търново. Имат галваничен цех.Трябва да се обадиш предварително, за да се уточните за размера на детайлите(с оглед големината на ваните - не трябва да са много големи, напр. моя ролбар е от 3 части и така го носих за работа), обработка, кога да ги закараш и кога да си ги вземеш.

 

Колко ти взеха за всичко? :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти взеха за всичко? :icon_angel:

post-545-1179157499_thumb.jpg

Извинявам се за закъснението, нямаше ме.

За този ролбар става въпрос - 87 лв и стотинки без ДДС, изчисляват го по някаква формула, цената е за единица обем. Ролбара е разглобяем - в трите равнини, така че може да си представиш за какъв детайл става въпрос...Някъде имам мобилния телефон на инж. Йордан...ли беше Йорданов ли.., ръководител на галваничния цех.

Но, пак казвам, за да не може да се различи от оригиналния, обработката преди цеха трябва да е перфектна.

...И ...пак излиза 10 пъти по-евтино то Балканстар. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

post-545-1179157499_thumb.jpg

Извинявам се за закъснението, нямаше ме.

За този ролбар става въпрос - 87 лв и стотинки без ДДС, изчисляват го по някаква формула, цената е за единица обем. Ролбара е разглобяем - в трите равнини, така че може да си представиш за какъв детайл става въпрос...Някъде имам мобилния телефон на инж. Йордан...ли беше Йорданов ли.., ръководител на галваничния цех.

Но, пак казвам, за да не може да се различи от оригиналния, обработката преди цеха трябва да е перфектна.

...И ...пак излиза 10 пъти по-евтино то Балканстар. :icon_blush:

 

Благодаря ти мноого! Цената наистина е супер в сравнение с готовите :icon_thumbup:

Аз съм от Русе но ходя често до Търново така че не ми е проблем. Пак благодаря :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...