Премини към съдържание

Колеги, имам изключително тъп въпрос :)))


lamer40

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги имам един изключително тъп въпрос :icon_blush: , който ме гложди от вчера.

 

Вчера дадох Каризмата си на един приятел да я покара и му направи впечатление, че мигачите при навъртане на волана и връщането в обратно посока много рядко се изключват от самосебе си.

 

Докато той не ми каза не ми направи впечатление, че доста често се налага да си ги изключвам сам.

 

Интересува ме как е при другите Каризми :)))

 

Благодаря предварително.

Редактирано от lamer40
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да завъртиш волана поне на 90 градуса и да го върнеш, за да се изключат автоматично.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега бях въртях :D ляв мигач се изключва сравнително често ама десния е слаба работа :)

Редактирано от lamer40
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги имам един изключително тъп въпрос :icon_blush: , който ме гложди от вчера.

 

Вчера дадох Каризмата си на един приятел да я покара и му направи впечатление, че мигачите при навъртане на волана и връщането в обратно посока много рядко се изключват от самосебе си.

 

Докато той не ми каза не ми направи впечатление, че доста често се налага да си ги изключвам сам.

 

Интересува ме как е при другите Каризми :)))

 

Благодаря предварително.

Ами изключват си... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен това си е сериен дефект ! Моите и те не се спират сами. Установих че цялата конзола се върти около волана и може от там да е проблема. Разглобих пластмасите на волата но болтовете които стягат цялата конзола нямат нито цепнатина за отверка нито за някакав ключ. Просто конусовидни..... още не съм измислил вариант да оправя проблема. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен това си е сериен дефект ! Моите и те не се спират сами. Установих че цялата конзола се върти около волана и може от там да е проблема. Разглобих пластмасите на волата но болтовете които стягат цялата конзола нямат нито цепнатина за отверка нито за някакав ключ. Просто конусовидни..... още не съм измислил вариант да оправя проблема. :D

 

 

И моята е така :(

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Взех си Каризма 1,8 GDi преди няколко дни. Карах я само 10км днес щото досега не беше при мен - и 1 път ми направи впечатление че не се изключи мигача - казах си че сигурно съм взел завоя с малко завъртане на волата но вече не помня> сега като прочетох тази тема и си мисля че явно е често авление при модела

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Има една пружинка на лоста за мигачите, която или се къса, или се чупят крачетата, които я опъват. Ако тази пружинка не функционира както трябва гърбиците на волана не могат да упражнят съответния натиск върху механизма за мигачите и поради тази причина не изключват автоматично.

 

Имам го същия проблем от известно време, уверил съм се сам в счупването на крачетата на тази пружинка. Самият механизъм се сваля безумно лесно - държи се на 2 болта за кормилната греда и излиза целия механизъм - откача се буксата и лоста с механизма остава в ръцете ви да си го третирате както искате.

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да споделя. май наистина е сериен проблем. моита също правеха прблеми. но тъй като не мога да стоя мирен и се наложи да разглобявам половината табло да го изрисувам.... се захванах и с това. свалих лостчето. разглобих го. и установих че ватре има 2 пъпчета които опират и създават проблеми. не питайте точно кои че съм забравил вече. ако го видя разглобено някъде ще се сетя кои беха. та вапросните пластмасови пъпчета ги поизпелих малко. вече 1,5 год. нема никакъв проблем. успехи

Редактирано от largo555
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...