Премини към съдържание

Железни джанти за Спейс Стар - 14 цола. - Купувам!


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, не знам дали съм на правилното място, но ще рискувам и ще опиша проблема си. Търся да закупя 4 бр. железни джанти втора ръка за Мицубиши Спейс Стар 2000г. Доколкото можах да премеря, размерите между болтовете са 14.5 см, централния отвор е 5.5 см, и са с четири болта, говорим за 14 цола. Ако някой има излишни да пише за цена и качество, може да ми ги прати с Еконт, от София съм, поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, не знам дали съм на правилното място, но ще рискувам и ще опиша проблема си. Търся да закупя 4 бр. железни джанти втора ръка за Мицубиши Спейс Стар 2000г. Доколкото можах да премеря, размерите между болтовете са 14.5 см, централния отвор е 5.5 см, и са с четири болта, говорим за 14 цола. Ако някой има излишни да пише за цена и качество, може да ми ги прати с Еконт, от София съм, поздрави

 

Здравей колега,

Моля провери отново съвсем внимателно размерите. Аз току що си купих 4 желязни джанти за зимата 14-ки със следните размери, централен отвор 67мм, междуболтово разстояние 114,3мм (с 4 болта). Патерицата (резервната гума) в багажника ми е със същите размери. Имам Space Star 1.3 2001г

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Моля провери отново съвсем внимателно размерите. Аз току що си купих 4 желязни джанти за зимата 14-ки със следните размери, централен отвор 67мм, междуболтово разстояние 114,3мм (с 4 болта). Патерицата (резервната гума) в багажника ми е със същите размери. Имам Space Star 1.3 2001г

Поздрави

 

Колега благодаря за поправката. Отново мерих, и този път резервната гума, размера от 67 мм за централния отвор е така, него съм го сбъркал. Мерих и разстоянието между болтовете по диагонал (Център - Център) и измервам 11,5 см. Което ако го обърнем в мм е 115 мм. Което изглежда премерено с инструмента на гумаджиите явно е 114,3мм. :rolleyes: Грешката е вярна, благодаря за съдействието. Би ли ми казал колко горе долу взе джантите, тъй като съм намерил тук едни по 25 лв парчето и дали да не ходя направо да ги взимам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря за поправката. Отново мерих, и този път резервната гума, размера от 67 мм за централния отвор е така, него съм го сбъркал. Мерих и разстоянието между болтовете по диагонал (Център - Център) и измервам 11,5 см. Което ако го обърнем в мм е 115 мм. Което изглежда премерено с инструмента на гумаджиите явно е 114,3мм. :rolleyes: Грешката е вярна, благодаря за съдействието. Би ли ми казал колко горе долу взе джантите, тъй като съм намерил тук едни по 25 лв парчето и дали да не ходя направо да ги взимам.

Колега,и аз ги взех по толкова.Едва ли ще ги намериш по евтино,а като ги вземаш свали някое от твойте и премери на място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня. Междуболтовото разстояние на джантите на Спейс Стар е точно 4,5 инча (цола), което като се вземе в предвид че 1цол = 25.4 mm се получава точно 114,3 mm. Този размер не се получава от инструментите на гумаджиите. А централния отвор е 67,1 mm точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми казал колко горе долу взе джантите, тъй като съм намерил тук едни по 25 лв парчето и дали да не ходя направо да ги взимам.

Да не се хваля много-много, но 4-те ги взех за 60 лв :good: . Видимо изглеждат в много добро състояние, без кривини или много слагани тежести. Но само след като сложа зимните гуми ще си проличи трябвало ли е изправяне/центроване, или повече от обичайното допълнителна работа по тях. Преди да си стиснем ръцете с продавача обаче, изкарах шублера и собственоръчно примерих и 4-те джанти, да не се окаже в последствия някоя по-особена.

Вярно е че на пазара се продават и по-скъпи джанти, но продавача ли навярно беше на зор, вярно е, че живее в регион с малко по-нисък стандарт на живот, докара ми ги до Пловдив, но въпреки това не поиска повече от уговореното. Считам че и за 2-мата е имало прекрасна сделка. Сега вече пътят е открит към новите зимни гуми :)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Таман да ги взема при мен тези 14 -ки и ....не стана централния отвор. Така че, отворен съм за предложения :rolleyes:

 

Подобен проблем имах при избора на резервната гума. Междуболтовото разстояние съвпада, а централният отвор от 67мм бе само 65, или 63мм. Понеже обикалянето бе много и продължи твърде дълго, по съвет на автоджамбазина който искаше да продаде стоката, направихме следното. Намали от цената на гумата и със спестените пари отидохме при стругар, който разшири централният отвор. Разбира се това бе резервна гума, която навярно никога няма да се използва (да чукна на дърво), затова си позволих акробатиката.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз също търсих железни джанти за Спейс Стар - намерих най-накрая едни перфектни - като нови са, малко скъпички 120 лв. Там от където ги взех имаше и още джанти ( не правя реклама, просто знам, че трудно се намират ), ако още си търсиш мога да ти дам координатите и да видиш какви има (не бяха в много добро състояние - ръждиви повечето). В Перник се намират обаче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бре колеги,да смятам ли, че съм извадил късмет.Моите джанти ги намерих много бързо,с едно влизане в мобилето.Сега като чета,ето защо гумаджията спомена,че тези джанти трудно се намирали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз също търсих железни джанти за Спейс Стар - намерих най-накрая едни перфектни - като нови са, малко скъпички 120 лв. Там от където ги взех имаше и още джанти ( не правя реклама, просто знам, че трудно се намират ), ако още си търсиш мога да ти дам координатите и да видиш какви има (не бяха в много добро състояние - ръждиви повечето). В Перник се намират обаче.

Здравей колега ще се радвам да ми оставиш кординати, може и на лични. Имам къща на Трънско и от време на време минавам през Перник, така, че няма да е проблем да поразгледам, успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...