Премини към съдържание

Малко разяснение....


Препоръчано мнение

Връпроса ми е насочен към 2.0 дизел... интересува ме предавателното число на диференциала. Каква е разликата между 4.42 на лимузината и 3.72 при комбито.. предимства и недостатъци...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не е обратното - по-голямото да е при комбито?

По-голямото пред. число означава по-къси скорости. Двигателят става по-отзивчив. С други думи ако с 4.42 на 3000 оборота си със 120, то при 3.72 ще си някъде на 130 км/ч. Предимство на по-голямото предав. число е по-бързото ускорение и доускорение. Максималната скорост би трябвало да е 1:1. Недостатък е теоритечно по-високият разход на гориво при по-голямото число и поддържането на високи обороти при определена скорост на дълъг път (повече ти бръмчи).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не е обратното - по-голямото да е при комбито?

По-голямото пред. число означава по-къси скорости. Двигателят става по-отзивчив. С други думи ако с 4.42 на 3000 оборота си със 120, то при 3.72 ще си някъде на 130 км/ч. Предимство на по-голямото предав. число е по-бързото ускорение и доускорение. Максималната скорост би трябвало да е 1:1. Недостатък е теоритечно по-високият разход на гориво при по-голямото число и поддържането на високи обороти при определена скорост на дълъг път (повече ти бръмчи).

 

 

Ами в www.catalog.auto.ru пише, че по голямото е при лимузината.... да не би да е грешно? Някой да каже кое е точното....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса още ме интересува колеги...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...