Премини към съдържание

Как да разбера кави са ми задните накадки?


Препоръчано мнение

Здравейте, имам Mitsubishi Carisma 1.8 16V - 1996г. юни месец е произведено. Дойде време да сменям накладки-отпред в с дискови спирачки отзад е с барабани. За предните спирачки добре взех Texstar, но за отзад в магазина ми казах, че били два вида спирачни системи на барабана или Bosch или Akebono и имало разлика в ширината на накладките едните били 39мм а другите 37мм. Питах по какво да разбера от кой тип са барабаните и те казах, че на барабана си пишело, но на барабана нищо не пише - пише само MAX DIM. 205.0-mm и това е.

Та въпросът ми е как да разбера какви накладки да купи за отзад?

 

Благодаря предварително на всички...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Та въпросът ми е как да разбера какви накладки да купи за отзад?

 

 

Като свалиш барабана и замериш, дали си с 37, или с 39 милиметрови ...:icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерих с шублер от вън барабана е широк 41мм. !?! :icon_crying:

А номера на рамата е: XMCLND2AVF019103

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерих с шублер от вън барабана е широк 41мм. !?! :icon_crying:

А номера на рамата е: XMCLND2AVF019103

С мерене на барабана не става ..

Ако номерът на рамата ти е XMCLNDА2AVF019103 , накладките ти са 203Х37 ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря mario64, тоя отговор търсех.

Номера на рамата ми е точно този който съм написал преписах го от големия талон.

Мерси още веднъж. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря mario64, тоя отговор търсех.

Номера на рамата ми е точно този който съм написал преписах го от големия талон.

Мерси още веднъж. :icon_thumbup:

Номерът ти е този който аз съм написал :P а твоят е грешен :) няма такъв ВИН с 16 символа ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си в бързината съм изтървал едно "А". :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша пак тук, за да не отварям нова тема. Днес смених предни и задни накладки и спирачната течност, но задно дясно колело прдалжава да не хваща както трябва ( системата е обезвъздушена, всичко останали колела са ОК). Въпроса ми е - някой ако знае, да даде идея къде може да е проблема?.

Благодаря предварително....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с барабани отзад трябва да има автоматично регулиране на накладките от срещуположната на буталата страна. Не знам дали играе някаква роля освен за ръчната (мисля, че да ама не съм обръщал внимание) и това нещо ако не е наред може да има разлика в спирането, защото накладките няма да опират както трябва. Може и буталата да са клеясали или барабана да е повреден (износен неправилно) и да не опират през целия ход.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Благодаря на всички, оказа се регулирането след регулиране на разстоянието всичко е ОК. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...