Премини към съдържание

ABS и SRS


Препоръчано мнение

Здрасти банда :mitsu-smiley:

 

Прибирам се от Божурище за "Юуин" :icon_rock: и ми светят едновременно ABS и SRS-а.Някой може ли да ми каже какъв и е точно проблема на моята"Муцка"?В смисъл,накладки ли трябва да сменям или е нещо по електрониката?Благодаря ви предварително,че и без това съм на няколко :drinks: :skara:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че още при покупката е имало проблем с SRS-а, в следствие на което лампата е свързана заедно с тази за АБС-а........Или е направена така да се каже "измама". Сега когато има проблем с АБС-а светват и двете лампи.

Иначе погледнато конструктивно няма абсолютно нищо общо между тези двете системи. Или съм прав, или светването на тези две лампи е дяволско съвпадение. При всички случай трябва да се иде на диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да са ти свързали двете лампи една за друга или да има някакъв сериозен проблем с тоците. Вероятността да светнат едновременно иначе е клоняща към нула. Ако двете лампи са изгасвали едновременно преди това са били свързани една за друга.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двете лампи светваха и гаснеха заедно.Каква е "измамата" в случая че не включвам?Значи да търся проблем при спирачките?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двете лампи светваха и гаснеха заедно.Каква е "измамата" в случая че не включвам?Значи да търся проблем при спирачките?

 

 

Измамата е, че е имало проблем най-вероятно в SRS системата, и за да не свети лампичката при покупката, са я свързали към тази за ABS-a , и сега за това светват заедно....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да го кажем така....Едната от двете системи е скапана, за да се прикрие това двете лампички са вързани паралелно към работещата система. Сега и тя се е развалила, няма друг начин да светнат тези две лампи едновременно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходиш на диагностика и ще си каже кое не е наред и на двете системи.

 

P.S То всъщност и двете вече не са наред, щом е станало така. Преди едната лампа е трябвало да свети постоянно ако е не е имало интервенция, сега имаш две светещи. Резултата е същия, само където трябва да оправяте и чагърканото по таблото, ако решите. Ербеци вероятно имаш, иначе сигурно щеше да разбереш, ако липсват или са претапицирани.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходиш на диагностика и ще си каже кое не е наред и на двете системи.

 

P.S То всъщност и двете вече не са наред, щом е станало така. Преди едната лампа е трябвало да свети постоянно ако е не е имало интервенция, сега имаш две светещи. Резултата е същия, само където трябва да оправяте и чагърканото по таблото, ако решите. Ербеци вероятно имаш, иначе сигурно щеше да разбереш, ако липсват или са претапицирани.

 

Къде да правя тази диагностика,трябва ли специален софтуер за да открият грешката?Мога ли да карам така колата и ако мога колко време или километра мога да мина?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде да правя тази диагностика,трябва ли специален софтуер за да открият грешката?Мога ли да карам така колата и ако мога колко време или километра мога да мина?

Ела да я видим тази кола .........колегите са прави, една от двете системи не е работела още при купуването , и са ти вързали индикацията за друга ,работеща система .........сега оставя да разберем къде е проблема, и какво всъщност са ти направили...........опита ми който имам ,показва че колата е била удряна, еърбеците гръмнали,и тъй като много кинти струват те, просто са ги махнали ,а лампата за индикация на еърбеците я вързват към лампата на АБС-а и така става че колата е перфектна със всички работещи системи по нея...........трябва да се закачи на тестер и тогава ще се види какво точно й е на колата..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...