Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем ли е?


InsomniA_1

Препоръчано мнение

Относно гумите има доста спорни въпроси така че ще е добре да споделят повече хора става въпрос има ли изобщо всесезонни гуми или това е само един компромисен вариант един продавач казва че е по добре за всеки сезон да се слагат точно определени гуми а дуг че всесезонните решават въпроса.И какво става като се кара например със зимни гуми лятото не са ли те по твърди което води до проблеми.Има ли /ментета/гуми и как да ги различим защото и да е скъпа една гума нее гаранция за неиното качество. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Според мен понятието всесезонни гуми много зависи от географското положение. За нашия климат е напълно нормално да има всесезонни гуми. Не ни е толкова тежка зимата и такива гуми вършат работа и през този сезон. Но всеки човек си решава за себе си, ако живея из някакви чукари и аз бих си слагал зимни гуми, но в град като София не ми се струва задължително. Естествено е зимните гуми да са по-добри от всесезонните през студените месеци, както и летните гуми през топлите, но всесезонните наистина се явяват компромисен вариант. И то в добрия смисъл на думата за климатичните условия в българия. Щом се произвеждат значи вършат работа за определени условия. Чувал съм обаче че има марки които не произвеждат такива гуми. Що се отнася до ментетата само от личен опит може да си сигурен кои са такива. Разкъсвала ми се е гума Семперит в движение и повече няма да си купя такива никога. Аз лично на реклами не вярвам. В крайна сметка целта на рекламата е да те привлече като клиент, като се използва предимно заблуда и недоказани твърдения. Другият вариант са мненията на колеги шофьори, но колкото различни хора попиташ, толкова противоположни мнения за всяка марка гуми ще чуеш. Един ще хвали Семперит, друг Мишлен, трети Вида и т.н :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно гумите има доста спорни въпроси така че ще е добре да споделят повече хора става въпрос има ли изобщо всесезонни гуми или това е само един компромисен вариант един продавач казва че е по добре за всеки сезон да се слагат точно определени гуми а дуг че всесезонните решават въпроса.И какво става като се кара например със зимни гуми лятото не са ли те по твърди което води до проблеми.Има ли /ментета/гуми и как да ги различим защото и да е скъпа една гума нее гаранция за неиното качество. :icon_hmm:

 

Именно zа българските zимни условия (2 месеца сняг, лед, нередовно почистване, високи средни скорости, дупки и реzки маневри) са иzмислени zимните гуми.

 

За страни с минимални zимни температури от порядъка на 0 градуса хората са иzмислили всесеzонните гуми. :D

 

Зимните гуми е добре да са тесни и високи, със стоманени джанти zа да не събират ледени парчета. Алуминиевите джанти лесно се драскат при гаzене в преспи със стар сняг, смесен с кал и луга.

 

Зимните гуми са меки лятото, но се хабят повече, а и релефа е направен zа сцепление със сняг.

Така че най -добре два комплекта гуми. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно zа българските zимни условия (2 месеца сняг, лед, нередовно почистване, високи средни скорости, дупки и реzки маневри) са иzмислени zимните гуми.

:mitsu-smiley: За тези неща ако ние не си помогнем сами и господ няма да ни помогне. В този случай никакви гуми не те спасяват. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, :)

ще си позволя да изразя своето мнение по въпроса за гумите в духа на последната

дискусия във форума, че малко хора пишат трябвало повече и т.н. :D

Темата е много голяма, но ще се стремя да бъда кратък.

1. За мен всесезонната гума е компромисен вариант. Тя е създадена от една страна

с рекламна цел и разширяване на асортимента на производителите и от друга разби

ра се да задоволи определени потребности. А те са на първо място удобство "слагаш

и забравяш" и на второ - съществуват големи страни в които не е изключение да пре

минеш при един курс в различни климатични пояси със суха, мокра и снежна или за

ледена настилка.

2. Основния враг на гумата е нейната температура. Тя се затрява от една страна от въ

трешното и триене между пластовете от които е съставена при деформацията и при

движение, и от друга от контакта и с пътното платно, и от външната температура.

Разликата м/у зимна и лятна гума освен в грайфера, е в състава на сместа от която е на

правена. В летните има повече "полиестер" и те са по-гладки и хлъзгави на пипане, а в

зимните има повече каучук който дава по-добро сцепление. Ако караш лятна гума на

сняг - то е ясно, не можеш да тръгнеш "на равнище". Ако караш зимна гума на суха

настилка при температури по-високи от "около нулата" тя се износва МНОГО УСКОРЕНО.

Бях чел преди време един материал по темата от скандинавските страни, че ако се карат

зимни гуми само на сняг при минусови температури - те практически не се износват /освен

естественото стареене на материала/.

3. Аз лично от десетилетия /шофьор съм от 30 г./ съм имал за всяка кола по девет гуми

с джанти. 4 летни на лети джанти, една резервна и 4 зимни на стоманени джанти. Сменя

вам ги когато се сменя лятното и зимното часово време. До сега проблеми не съм имал ни

то лете, нито зиме. Един единствен път преди двадесет години с жигулата на лов в едно

оране са ме теглили с трактор, но си бях аз виновен - самонадеяност. Не се повтори.

4. Две мнения няма - новите гуми са по-добри. Аз лично си купувам втора употреба по две

причини:

- първо, макар, че карам личната си кола всеки ден, минавам около 3 000 км. на година

/без морето/. Така, че едни нови гуми с живот примерно 60 000 км. ....Аз редко държа

една кола повече от 3-4 год. /Само последния Галант ми се задържа 5 г. но по

друга причина. Да видим какви ще са цените след влизането ни в ЕС/.

- има много добри гуми втора употреба от реномирани марки и като човек с опит досега

не съм се лъгал в избора. Навъдиха се разни хитреци които мажат гумите със силикон,

боя за обувки и др. разни. Като я погледнеш - нова гума. Бъркаш в нея и като издуеш

с ръка страничния борд на гумата към теб - има ли "паяжина", отпиши я.

5. Любимата ми марка за летни е Гудияр, а за зимни - скандинавските. Има много хубави

марки гуми, но тези които не си купувам са: Семперит и Пирели.

Май се поувлякох :D

Поздрави!!

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво Краско! :icon_clap:

 

Въпреки ниската разделителна способност на монитора ти (мое предположение) си дал много полезно мнение! (както винаги) :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво Краско! :icon_clap:

 

Въпреки ниската разделителна способност на монитора ти (мое предположение) си дал много полезно мнение! (както винаги) :icon_clap:

 

 

БЛАГОДАРЯ !!!

 

Дани, за монитора си прав. На най-ниската е.

Единадесета година пред монитора, е и ЕГН-то.

Отблизо наблюдавам с два диоптъра и половина.

Надалеч все още виждам хубавите неща в живота

/особено "по-релефните"/

Поздрави !! :D

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Краско, много е важна :mitsu-smiley: -маниящината, която в теб не отсъства нито за миг! и още нещо: макар, че всички фенове на :mitsu-smiley: са поканени на рождения ден, аз искам да отправя специална покана към теб за Рождения ден! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...