Премини към съдържание

Жило на газта


gorila

Препоръчано мнение

Здравейте!Проблема ми се случи преди 3 месеца някаде.Когато карах колата започна да мирише нещо от рода на феродо!Когато отворих капака забелязах че жилото на газта имаче някав тампон,който се разтапя върху двигателя-не бече от феродо,а изгоряла гума!Снощи карах колата отново може би около 50км и я изтезавах доста и никакъв проблем нямаше,но днес пак същата история от преди 3 месеца-яко замириса на тая гума.Отворих,погледнах тоя път и самото уплатнение на жилото се беше разтопило и от него смърдеше!Въпроса ми е какво да правя?????Да купя ново жило ли,или да го преместя на др място да няма досег с двигателя,но дали пък няма да има проблем ако се измести на друго място-дали няма да има проблем!Абе въобще какво да правя,ще взвма да се запаля сигурно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... да го преместя на място, където няма досег с двигателя ...

Явно проблемът в момента е точно това, че жилото не си е на мястото ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си масата от купето до двигателя.....Или най-добре направо си пусни нов кабел. После си търси ново жило. Иначе причината да се стопи, е че или опира на ауспуха, или понего тече силен ток от липса на друга маса до двигателя. По друг начин няма как да стане, дори и да опира в мотора не е проблем.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Провери си масата от купето до двигателя.....Или най-добре направо си пусни нов кабел. После си търси ново жило. Иначе причината да се стопи, е че или опира на ауспуха, или понего тече силен ток от липса на друга маса до двигателя. По друг начин няма как да стане, дори и да опира в мотора не е проблем.

Проблема вече е друг!Никаде не мога да си намеря жило-ходих в магазин "САМУРАЙ",казаха ми че не можели да го поръчат,представителите на Митсубиши също не можели(това пак тея от самурая ми го казаха).Чудя се освен по моргите да търся но нe знам на другите двигатели на Каризма еднакви ли са жилата....Голяма тъпотия не знам какво да правя :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе я поразпитай. Във Варна има няколко работилници и сервизи, където правят всякакви жила. Стоманеното ядро е на макари, броните също. Носиш старото, мерят, режат, демонтират накрайниците или пресоват нови. Някъде даже и го монтират на място. Правил съм за скоростомер и за съединител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе я поразпитай. Във Варна има няколко работилници и сервизи, където правят всякакви жила. Стоманеното ядро е на макари, броните също. Носиш старото, мерят, режат, демонтират накрайниците или пресоват нови. Някъде даже и го монтират на място. Правил съм за скоростомер и за съединител.

2 дена като луд питам разпитвам за такива майстори дето ги изработват-еми явно в моя окръг няма!!!Сега по сайтове питам за оригинално или евентуално някакво алтернативно-НЯМА!!!Уж не е кой знае каква специфична част,а няма откриване!!!Имам приятели,учещи във Варна и вече се чудя да свалям жилото и да им го давам да го носят там на тея вашите майстори :icon_hmm: Ако имаш техни координати сподели ги,и да пращам мойте хора с жилото при тях!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май във Горна имаше каризма на части. Защо не видиш обявите в mobile.bg? Трябва да проучиш самото захващане на бронята на жилото от страната на двигателя дали е същото и колко е дълго жилото между бронята и пломбата при дросела. Това са възможните разлики, които може да те спрат да сложиш друго жило. Номера на жилото е MR130485, на 1.6 и на 1.8 SOHC e MR130484 и имат някаква разлика, трябва да провериш каква е и прави ли трудновъзможна или невъзможна смяната с такова. Другия вариант е да питаш в Ратола (Miroslav от форума) или в Балкан стар, но вероятно ще чакаш към 10 дана за новото.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2 дена като луд питам разпитвам за такива майстори дето ги изработват-еми явно в моя окръг няма!!!Сега по сайтове питам за оригинално или евентуално някакво алтернативно-НЯМА!!!Уж не е кой знае каква специфична част,а няма откриване!!!Имам приятели,учещи във Варна и вече се чудя да свалям жилото и да им го давам да го носят там на тея вашите майстори :icon_hmm: Ако имаш техни координати сподели ги,и да пращам мойте хора с жилото при тях!

 

Чак сряда ще мога да питам :mad:

 

Виж това http://www.mikrondocev.com/index.htm

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...