Премини към съдържание

мотор на дроселовата клапа на 2.4 GDI


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги ! Знае ли някой, какви евентуални проблеми могат да възникнат в мотора на дроселовата клапа /МДК/ при Галант 2.4 GDI , 2001г.? На празен ход двигателят работи неравномерно /мени оборотите/ и няма мощност по време на движение. Отчита грешка в МДК .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги ! Знае ли някой, какви евентуални проблеми могат да възникнат в мотора на дроселовата клапа /МДК/ при Галант 2.4 GDI , 2001г.? На празен ход двигателят работи неравномерно /мени оборотите/ и няма мощност по време на движение. Отчита грешка в МДК .

 

Коя точно грешка записва (номера на грешката е важен, а не превода и). Освен това описаните проблеми трудно ще се получат от дросела, ако дросела е скапан двигателя се набутва в един гаден сервизен режим, и не вдига повече от 2000об/мин. Неравномерната работа също няма да е от него..... и като последно номера на рамата ако може,за да се установи точния модел на клапата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги ! Знае ли някой, какви евентуални проблеми могат да възникнат в мотора на дроселовата клапа /МДК/ при Галант 2.4 GDI , 2001г.? На празен ход двигателят работи неравномерно /мени оборотите/ и няма мощност по време на движение. Отчита грешка в МДК .

колега аз го имах същия проблем и един "майстор" ме накара да купя първо датчика на ускорителната помпа 50лв.-нищо не стана моя си беше здрав,после самата помпа 500лв.за високото налягане мисля,че така се казваше която е хваната на разпределителния вал пак нищо моята си работеше.После смених "майстора" :icon_clap: и се оказа вътре самата клапа,беше се разлепил единия електромагнит. :drive: Успех

Редактирано от njke71
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега аз го имах същия проблем и един "майстор" ме накара да купя първо датчика на ускорителната помпа 50лв.-нищо не стана моя си беше здрав,после самата помпа 500лв.за високото налягане мисля,че така се казваше която е хваната на разпределителния вал пак нищо моята си работеше.После смених "майстора" :icon_clap: и се оказа вътре самата клапа,беше се разлепил единия електромагнит. :drive: Успех

Ахъм, само дето твоя дросел е от по новите, с по два магнита, а тия по старите са с един цял кръгъл.........на някои от по новите дросели, магнитите им са хванати с нишка, така че дори и да се отлепи, пак няма да има проблем по дълго време..........

Когато се скапе дросела, чек лампата на таблото почва да мига, а не свети постоянно и не ти дава възможност да даваш повече от 2-3 хил. об. да вдигни мотора,също така при този случай , ЕКУ-то минава в един кофти сервизен режим, и от там гаси двата управл. сигнала на бобините и мотора работи на 2 цилиндъра...

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

:help: колеги аз го имам пак този проблем.Но клапата е смених :icon_thumbup: и след 10-15 км. двигателя пак започна неравномерно да работи т.е. на 2 цилиндара и лампата на чекинга мига.Някой има ли идея :icon_hmm: какво да гледам че не съм в Бг. Клапата работи :help:

Редактирано от njke71
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом лампата мига ......клапата работи ама друг път. Това е сложна система, и движението на клапата не означава че всичко е наред. Ако е сменена с втора употреба.......значи вече си имате две развалени клапи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя колега от горе Milen_Z го намери някъде в Пловдив инак си обречен ,че аз и един датчик чаках от Япония чак 45 дни,а пък свалянето на дросела и лепенето на магнитите ми беше станало като хоби!Сега съм си купил едно лепило на Вюрт но слава Богу все още не съм го ползвал!Но първо при Миленски и после ще си покаже! Никакви такива други майсторчета ,за GDI това е човека! :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя колега от горе Milen_Z го намери някъде в Пловдив инак си обречен ,че аз и един датчик чаках от Япония чак 45 дни,а пък свалянето на дросела и лепенето на магнитите ми беше станало като хоби!Сега съм си купил едно лепило на Вюрт но слава Богу все още не съм го ползвал!Но първо при Миленски и после ще си покаже! Никакви такива други майсторчета ,за GDI това е човека! :yes3:

сварзах се и клапата вече пътува към него че аз останах в чужбина :mitsu-smiley: ми изневери

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ на Milen_Z от Плодив :icon_thumbup: .И моето :mitsu-smiley: вече е пак по пътищата :icon_rock:

Редактирано от njke71
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...