Премини към съдържание

Балансиращи валове


daniel87

Препоръчано мнение

Привет!!!Става дума за Галант ГТИ 1992.При определени обороти 4000 и 6500, в копето се усеща една много лека вибрация.Искам да попитам по компетентните,възможно ли е да е от незацепени правилно балансиращи валове,и става ли евентуално да се изолират само с премахване на ремака,или има други тънкости.Благодарства.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!!!Става дума за Галант ГТИ 1992.При определени обороти 4000 и 6500, в копето се усеща една много лека вибрация.Искам да попитам по компетентните,възможно ли е да е от незацепени правилно балансиращи валове,и става ли евентуално да се изолират само с премахване на ремака,или има други тънкости.Благодарства.

 

Вярно е, че такава вибрация се получава при неправилно зацепен мотор. Доколкото съм чувал белезите, по които се зацепва двигателя могат да съвпднат няколко пъти, като само единият е правилен. Лошого е че ако не е се оправи на време двигателят почва да тресе все по - силно и става неприятно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше така, но около 3000 оборота, не можеше да се пипне мотора, и така от Варна до тук... А се оказа за 20 мин работа и сега няма грижи, но си трябва майстор .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще те посъветвам същото, което ти препоръчах и преди време в другата ти тема - свържи се с Ди джея, закарай му Галанта да го покара и да ти обясни (и реши) проблема!

Чувал съм, че някои "майстори" при смяна на ремъци обръщат балансиращите валове на 180 градуса...може и твоя случай да е такъв.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен случай колега, повярвай ми при обърнати балансиращи валове, колата няма да може да се кара над 3000 оборота. Ако както казваш ти има леки вибрации само при 4000 и при 6500, то по вероятно твоя случай не е такъв. Но това си е мое лично мнение. И както те посъветва колегата charislav, по-добре я закарай да я види Dj Tymbi.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...