Премини към съдържание

Да съберем всичко в една тема.


Препоръчано мнение

Колеги давайте съвети какво може да се направи по двигателя на Еклипс.Аз съм чувал,че се слагало глава от Хюндай 1.8 16v .. друго какво може да се направи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги давайте съвети какво може да се направи по двигателя на Еклипс.Аз съм чувал,че се слагало глава от Хюндай 1.8 16v .. друго какво може да се направи.

 

Много неща и работи могат да се направат....4Г63-тва е сериозен двигател..понася на ъпгрейдване много добре.

НАЛИ ЗА 4Г63 ГОВОРИМ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорим примерно

Да се сгъсти малко.

Нещо друго.Не говорим да се слага турбо ...

 

...Ами без да турбинираш няма да има кой знае какъв ефект....май! 10,15 коня ако се вдигне..ще е добре..Въздушния филтър извън кутията,или спортен филтър...но така че да лапа студен въздух,други изпускателни колектори,някви по агресивни спортни валове,регулатор за горивото..че да може да се използва пълния капацитет на инжекторите..евентоално. ...УЛТРА СУПЕР ЯК БЕНЗИН..-/но тука в БГ няма как да се похвалим с такова гориво/ .....

..но защо да се сгъстява???....те хората разреждат,.....тва със сгъстяването прави ли се още? ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я най-добре закривайте темата :)

Силов тунинг на 4г63 без турбо няма как да стане. Както спомена колегата я извадиш +10-15 к.с. я не и то с работи които не са никак евтини - изпускателна система, колектори, филтри и т.н. С цената на тези можеш да си турбинираш спокойно. Което от своя страна също не е никак лесно. Като се сетя само колко работи са нужни и главата ме заболява.

Това със сгъстяването и отнемането на главата "1 пръст" не е ли малко стара традиция от времето на Ладите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я най-добре закривайте темата :)

Силов тунинг на 4г63 без турбо няма как да стане. Както спомена колегата я извадиш +10-15 к.с. я не и то с работи които не са никак евтини - изпускателна система, колектори, филтри и т.н. С цената на тези можеш да си турбинираш спокойно. Което от своя страна също не е никак лесно. Като се сетя само колко работи са нужни и главата ме заболява.

Това със сгъстяването и отнемането на главата "1 пръст" не е ли малко стара традиция от времето на Ладите :)

 

Това със сгъстяването му е минало времето..май?!.Според мен е грехота да седне човек и да се хване да сгъстява 4Г63-/НАЛИ ГОВОРИМЕ ЗА НЕГО/....Но човека за тва е пуснал тема ,и е попитал -аджеба без турбо става ли нещо?!....-Ама и според мен не става..За този двигател 4Г63 му трябва един охлюв + нещата изброени по горе,разреждане на двигателя"ЕВЕНТОАЛНО"..стоковите бутала до 0.5-0.6бар са си екстра"ако е поддържана колата както требва,инак и на 0.5 ша роди малки мицубишита"..или нови бутала за по ниска компресия,и стават чудеса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време някой също беше питал за подобно нещо.....

За да станат нещата както трябва, ще отидат пари колкото за турбинирана кола....

4G63 150 коньовия, и без това си е достатъчно форсиран.....

Без разреждане забравете за турбо......без нови ковани бутала - също, но не е само до буталата....

Над 220-230 коня само на предно също е неефективна работа, да не говорим, че заминава съединител и скоростна кутия.... (на мой приятел скоростната се беше счупила, от подобен род изпълнения с вдигане на мощности)

Най-добре си вземи турбинирана кола която има потенциал за доразвиване, както след всички сметки за това колко ще ми струва поекта за 1G, направих аз....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...