Премини към съдържание

Ремонт на машинка за централно


milenjs

Препоръчано мнение

Имаше тема за такъв проблем - при отключване (заключване) машинките "полудяват" и тракат нагоре-надолу. И при мен беше така но все не оставаше време да го погледна а и си отварям и затварям с алармата и от там нямах проблем. В неделя обаче ми се отвори прозорец и реших да видя прословутия ключ който се намира в машинката на шофьорската врата (по диагностика на проблема от DJ-я). Та:

Трябват ви плоска и кръстата отверка, ключе 10, парцалче, водна шкурка, търпение.

1. Сваляте кората на вратата, самата машинка се държи с един болт (ключе 10) към ламарината на вратата. То се развива лесно, проблема е че има и два винта които държат машинката към самата ключалка. За да има достъп до тях се откача лостчето идващо от вътрешната дръжка на врата и лостчето към машинката. С Г образна кръстата отверка и малко АГ технология се развиват двата болта, вади се машинката -

 

DSC00177.JPG

 

2. Отваря се машинката, отзаде има капаче което влиза плътно - повдига се внимателно с макетно ножче или тънка ответка.

 

3. Едната полвина на проблема - вижда се нагара по контактната пластина, долу в дясно -

 

DSC00181.JPG

 

4. Втората полвина - нагорялата пъпка на зъбчатката -

 

DSC00179.JPG

 

5. Почистваме внимателно и двете места, ако е необходимо внимателно с много финна водна шкурка -

 

DSC00190.JPG

 

DSC00188.JPG

 

6. Сглобяваме внимателно, трябва да се обърне внимание на гумените ограничители които са долу от двете страни на зъбчатката, служат като успокоител и не се получава удар и подскачане на контактните пластини -

 

DSC00192.JPG

 

7. Поставяме задвижващото зъбно колело, смазваме ако е нужно, затваряме машинката и монтираме обратно. След интервенцията всичко е 6+ . Дано съм бил полезен на някого с инфото.

 

DSC00194.JPG

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • преди 3 месеца ...

Благодаря за полезната информация при първа възможност ще го направя по описанието :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, но що не си използвал машинна грес? След не много дълго време - след около 2 години ( без майтап :D ) ще почне ключа да затлачва/тегаво ще се върти и от време на време няма да работи централното....... :)

И със старанието си да почистиш хубаво зъбчатките, си минал и маратонките........ :P :D :lol:

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе скоро ще станат 2 години и за сега нямам проблеми. За смазването съм писал -

"7. Поставяме задвижващото зъбно колело, смазваме ако е нужно "

А за маратонките - RIP, преди няколко седмици жената ги изхвърли, бяха ми любими и късметлийски но спред нея износени и скъсани. Ех жени, жени...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не са маратонките на Луи дьо Финес - специалните за риба :-)

 

Жената така ми изхвърли 2 елечета.... Едното велурено с ленен гръб, много гъзарско седеше с ленено сако.... а другото - телешки бокс....

Решила, че са демоде вече...

Жени....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...