Премини към съдържание

4g15-Ламбда сонди


MultiPointECI

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Имам Колт 3(JDM) 1988-ма,4г15,на който катализатора вече надхвърли 125 000км,а ламбда сондата,завита в изпускателния колектор,30 000км.Нямам възможност да закупя нов катализатор и затова съм решил скоро да изтърбуша стария.Проблем е обаче, че в него има завита още една ламбда сонда,за която четох че е само диагностична(за катализатора),но не съм сигурен дали ако го изтърбуша,това ще повлияе на горивната смес?

 

Другото,което ме мъчи, е че не мога да намеря информация за пиновете на ЦЕУ-то.Бих искал да имам достъп до информацията от 2-те сонди без да режа жици и т.н,защото 2-рата е с метална изолация,без букса,която се скрива някъде в купето...

 

Като цяло съм се захванал с това предизвикателство,защото при последната смяна на гарнитури на изп. с-ма,поразгледах катализатора и едва-едва се виждаше светлинка през него и най-вероятно вече "спъва" мотора.Разхода му е над 10л/100км градско,въпреки изправната запалителна с-ма,спирачна с-ма,компресия в нормата,уж почистени от присатка дюзи и оригинален размер гуми 175/70/13

 

Та сега в главата ми е изтърбущване на катализатора,въпреки че ме е страх да не стане още по-зле положението...

Явно двигателчето си иска нови сонди,но дали от 2-рата има смисъл?

 

Моля,ако някой е наясно с решаването на проблема,да сподели!

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да изтърбушиш катализатора, по-добре е да се сложи резунансно гърне. При изтърбушването на катализатора се намялава съпротивление на генерацията и двигателя консумира повече гориво.

Редактирано от Zatvornik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да изтърбушиш катализатора, по-добре е да се сложи резунансно гърне. При изтърбушването на катализатора се намялава съпротивление на генерацията и двигателя консумира повече гориво.

Изтърбушвай спокойно!!

При двутактовите има значание "подпирането" на генерацията във връзка с мазането.

При четиритактовите колкото е по-проходимо, толкова по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...