Премини към съдържание

Шум с скоростната кутия?


autogad

Препоръчано мнение

От 3 дена и аз съм горд собственик на Spase Star 1.6 бензин 98к/с 2004г

след подкарването на дълга права смених на 5-та предавка и останових, че се чува едно лошо метално румолене като на неправилно зацепени запчатки.

проверих маслото веднага има, даже е в повечко,но ми се стори че е малко гъстичко като че ли е минерално.

питането ми е:

отварял ли е някой такава кутия (мисля че е разработка на рено)страдат ли от кутии,и ако да ,какво да си поръчам или за какво да се подготвя при отварянето. исками се да стоя без кола най малко време и по възможност да имам поръчани частите които най вече се прецакват в една ск. кутия.

когато съм на другите предавки няма проблем или шум

само на задна като ,че ли има едвам доловимо тракане с оборотите на дифа.

мое мнение ; петата може би ще мога да я извадя без да вадя кутия ,но ще ли ми е достатъчно?

ако някой има здрава такава (втора употреба)да пише на ЛС

няма да я отворя докато не получа някакво имфо карам си 1.2.3.4 и задна без проблем

http://nag.az495.ru/cat/mitsubishi/?st=70&l=b3A9PXx8bWFya2V0PT1ldXJvfHxtYz09NDVRfHxzbT09REczQXx8Y2M9PUxOREVMNnx8ZXg9PXx8a2V5PT0yMnx8c2JnPT0xMjA%3D

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пишете кой детайл от линка според вас трябва да го имам задължително и от каде да го поръчам евентуално

благодаря предварително :good:

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

мое мнение ; петата може би ще мога да я извадя без да вадя кутия ,но ще ли ми е достатъчно?

 

пишете кой детайл от линка според вас трябва да го имам задължително

Петата ще я извадиш без сваляне на кутията, но това не е достатъчно за да си решиш проблема, но със сваляне на капака можеш да видиш самият проблем ..

А той е, че някой преди теб е отварял кутията и е счупил пластмасовият улей, който отвежда маслото до зъбчатките на 5-а скорост ..

Лошото е, че за да се смени, се разцепва кутията ..

На линка който си дал го няма .. Ето ти схема да го видиш ..

http://www.japancars.ru/cat/mitsubishi/image.php?area=M60&img=122_110510044T&s=0.6

 

21189 е пластмасата която трябва да смениш ..

По лесно (и евтино) ще я намериш в специализирани магазини на Рено ..Търсиш пластмасовият улей за смазване на 5-а скорост за кутия JB-3 ...

Успех ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за бързия отговор. Но шума е като на лагер и запчатки дали ще се наложи да се сменя някой лагер ,мисля да я отворя към четвъртак. дай някой тел на ЛС евентуално глобол да се чуем ако запецна

отварял съм десеттина кутии но такава май не съм апък и е моята кола трябва да стане възможно най бързо :good: :icon_thumbup:

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на MARIO64, който даже ми съдейства за намиране на необходимите зъбчатки. Отворих кутията - имам смляна зъбчатка (без три зъба)на вторичния вал. Лагерите са добре и бадева свалих кутията - зъбчатките можеха да се сменят и на място(малко по неудобно е но Е възможно), важното е колцата да стане.

Като я подкарам, пак ще пиша.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече карам, всичко е ок.

Наблюдавайте си ляв вътрешен маншон, че май преди мене някой го е сменял, но е било твърде късно (маслото се излива за секунди и кутията остава на сухо), а най-слабото място явно е 5-та скорост.

Това е от мен :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Редактирано от somalietsa
Колега, ползвай препинателни знаци и главни букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на MARIO64, който даже ми съдейства за намиране на необходимите зъбчатки.

Абе не са точно необходимите, но сета ще имаш дълга 5-а скорост ..:icon_thumbup: :drive:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес не остана време да я засека точно с колко километра на колко оборота е но през почивните дни ще я поразходя на дълго и ще пиша

лошото е че от както съм я взел (а то е преди седмица )все си я карам до четвърта и незнам как е била преди. ако някой има такава да пише с 100км/ч=.....оборота с 120км/ч ..... оборота зада сравним как се е получило

забчатките на пета скорост май са от дизел :icon_thumbup: но е перфектна

открих ,че има и леко разбит вътрешен накраиник и днес ми предложиха от каризма в магазина ,че не им излиза друг, дали ще стане??? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...