Премини към съдържание

Странно свирене от съединителя


Препоръчано мнение

Вчера ми се появи някакво странно свирене от съединителя (предполагам, че е от него поне), когато бях в задръстване. При потегляне на първа, може би на полу-съединител или някъде в подобно положение се чува звук като от.... флейта (знам, че звучи смешно, но няма друг такъв подобен звук, за да го оприлича:icon_blush: ) Едно такова леко пронизително просвирване, някъде около секунда и утихва. Пробвах да задържа педала на позиция, където се появява, но пак си утихва въпреки всичко, та затова и не мога да му хвана спатиите от къде точно се чува и при какви обстоятелства. Не беше при всяко потегляне - един път го има, друг път не. Така стана и сутринта на отиване, и вечерта на връщане. Днес обаче го нямаше сутринта въпреки старанието ми да го предизвикам.:icon_hmm:

 

Притеснява ме, че имам само още 2 месеца гаранция, но как да отида в сервиза и какво да им кажа? Те само ще ми кажат, че е наред. А едва ли ще си мине само и ще ми се появи сериозно точно, когато вече съм извън гаранция... Дали мога да претендирам, че все пък съм отишъл с оплакването още в гаранция и те не са ми го оправили?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от ремък...

 

 

Помислих си го, но защо на свободен ход не свири, а после само на първа? На втора и нагоре не се чува нищо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми се появи някакво странно свирене от съединителя (предполагам, че е от него поне), когато бях в задръстване. При потегляне на първа, може би на полу-съединител или някъде в подобно положение се чува звук като от.... флейта (знам, че звучи смешно, но няма друг такъв подобен звук, за да го оприлича:icon_blush: ) Едно такова леко пронизително просвирване, някъде около секунда и утихва. Пробвах да задържа педала на позиция, където се появява, но пак си утихва въпреки всичко, та затова и не мога да му хвана спатиите от къде точно се чува и при какви обстоятелства. Не беше при всяко потегляне - един път го има, друг път не. Така стана и сутринта на отиване, и вечерта на връщане. Днес обаче го нямаше сутринта въпреки старанието ми да го предизвикам.:icon_hmm:

 

Притеснява ме, че имам само още 2 месеца гаранция, но как да отида в сервиза и какво да им кажа? Те само ще ми кажат, че е наред. А едва ли ще си мине само и ще ми се появи сериозно точно, когато вече съм извън гаранция... Дали мога да претендирам, че все пък съм отишъл с оплакването още в гаранция и те не са ми го оправили?

Така свирят съединител,на който му са се показали нитовете на феродото на фер. диск и те опират я в маховика, я в притискателя.......на колко хил. км. е колата ти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така свирят съединител,на който му са се показали нитовете на феродото на фер. диск и те опират я в маховика, я в притискателя.......на колко хил. км. е колата ти?

 

На 53 хил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 53 хил.

Хех, баси...............ако си от София, мини да го чуя ,защото може и да е друго.........не ми се вярва ,но все пак днешните коли са много назад по качество и издръжливост спрямо тези, отпреди 10 -15 години........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се появи шум, но не като флейта, не мога да го опиша, но преди не се чуваше. Съответно като натисна съединителя шума спира, като го пусна подължава! Според повечето майстори звука е от лагер на скоростнатата кутия, според :mitsu-smiley: е от лагер на съединителя. Сега моето :mitsu-smiley: е в кораба майка :mitsu-smiley: и му сменят лагерите, да видим какъв ще е резулатата. По склонен съм да вярвам на другите майстори и имам усещането, че :mitsu-smiley: ще ме прецакат на фона на изтичащата гаранция! :icon_box: . И окачването ми продължава да трака и скърца, дори и след смяна на някакви тампони http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=18634&st=0&p=192293&hl=ferrarko&fromsearch=1entry192293

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=16345

 

уж и това ще гледат как да оправят сега като е в сервиза!

Според :mitsu-smiley: на колата и няма нищо и нямало как да има защото първите ни бройки са сглобявани в Япония. Сега новите били сглобявани в Холандия. Айде айде било каквото било с японските легенди, както някой беше писал в друга тема, сега най-голямата печалба е от частите, така че колко по-бързо се скапе толкова по-добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се появи шум, но не като флейта, не мога да го опиша, но преди не се чуваше. Съответно като натисна съединителя шума спира, като го пусна подължава! Според повечето майстори звука е от лагер на скоростнатата кутия, според :mitsu-smiley: е от лагер на съединителя. Сега моето :mitsu-smiley: е в кораба майка :mitsu-smiley: и му сменят лагерите, да видим какъв ще е резулатата. По склонен съм да вярвам на другите майстори и имам усещането, че :mitsu-smiley: ще ме прецакат на фона на изтичащата гаранция! :icon_box: . И окачването ми продължава да трака и скърца, дори и след смяна на някакви тампони http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=18634&st=0&p=192293&hl=ferrarko&fromsearch=1entry192293

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=16345

 

уж и това ще гледат как да оправят сега като е в сервиза!

Според :mitsu-smiley: на колата и няма нищо и нямало как да има защото първите ни бройки са сглобявани в Япония. Сега новите били сглобявани в Холандия. Айде айде било каквото било с японските легенди, както някой беше писал в друга тема, сега най-голямата печалба е от частите, така че колко по-бързо се скапе толкова по-добре!

Колега, този звук го има и при мене още от първия ден, в който купих колата. Колата е с 1.5 двигател и го чух, когато я прибрах в гаража понеже не е много силен звука. Закарах я в Балкан Стар Варна и там казаха, че това било нормално и да съм я карал смело.... и така вече си я карам 20 000км. Иначе нямам оплаквания от паразитни звуци от окачването или интериора. Само този звук е единствения проблем ако може да се нарече проблем... Пиши после какво е станало след смяната на лагерите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се появи шум, но не като флейта, не мога да го опиша, но преди не се чуваше. Съответно като натисна съединителя шума спира, като го пусна подължава! Според повечето майстори звука е от лагер на скоростнатата кутия, според :mitsu-smiley: е от лагер на съединителя. Сега моето :mitsu-smiley: е в кораба майка :mitsu-smiley: и му сменят лагерите, да видим какъв ще е резулатата. По склонен съм да вярвам на другите майстори и имам усещането, че :mitsu-smiley: ще ме прецакат на фона на изтичащата гаранция! :icon_box: . И окачването ми продължава да трака и скърца, дори и след смяна на някакви тампони http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=18634&st=0&p=192293&hl=ferrarko&fromsearch=1entry192293

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=16345

 

уж и това ще гледат как да оправят сега като е в сервиза!

Според :mitsu-smiley: на колата и няма нищо и нямало как да има защото първите ни бройки са сглобявани в Япония. Сега новите били сглобявани в Холандия. Айде айде било каквото било с японските легенди, както някой беше писал в друга тема, сега най-голямата печалба е от частите, така че колко по-бързо се скапе толкова по-добре!

Това колега си е лагер на първичния вал......и ако сутрин преди да загрее мотора и ск., кутия се чува повече от когато загрее, значи залагам на него........има една малка вероятност да е аксиален лагер ,но това значи че при отпуснат педал на съединителя ,той продължава да се опира в слънцето на съединителя и го е скапал........а това не е хубаво ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хех, баси...............ако си от София, мини да го чуя ,защото може и да е друго.........не ми се вярва ,но все пак днешните коли са много назад по качество и издръжливост спрямо тези, отпреди 10 -15 години........

 

 

Абе, аз да дойда, ама като не се чува всеки път... Иначе няма никакви признаци на изтриване на феродовия диск - зацепва си стабилно, не отлепя високо педалът. Когато не се чува това свирене, си е абсолютно в рамките на нормалното колата. Няма смисъл да ти губя времето, но ако мислиш, че можеш да разбереш по някакъв начин...?

 

А до колегата с шума от съединителя при отпуснат педал - и аз го имам това от самото начало. Съвсем леко се чува и според мен си е от триенето на елементите при отпуснат съединител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...