Премини към съдържание

Изтекла книжка


Препоръчано мнение

Здравейте,колеги.Искам да попитам има ли някакъв гратисен период за книжките,щото моята изтича утре 15ти.Подадох документи за смяна, ама не се знае колко време ще мине докато стане.За личната карта, месец а за книжката никой ти не казва. Та незнам дали да си карам :mitsu-smiley: то спокойно или. :icon_hmm: :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен, но от 01.01.2011 г. гратисния период за всички документи май отпадна. За книжката - няма наказания, че не е сменена преди да е изтекла. Стига да не си зад волана. Не си се сетил само за книжката да платиш и пуснеш бърза поръчка. Тя трябва да стане за 3 дни.

Редактирано от Ivo Ru
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като си пуснал документи за книжката.. не са ли ти дали талонче с номер. Върти ми се в главата, че с него може да шофираш.. но не съм сигурен :icon_hmm: Ако някой знае да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Гратисният период от 6 месеца за личните карти и шофьорските книжки важи за всички документи, чиито срок изтича през 2010 г. "

Линк ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ако си карам така,и ако ме спрат да казвам че не си я нося.До колкото знам глобата за не носене на документи е 10лв.Така ли е, или има друга уловка?.

Редактирано от n671210
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ако си карам така,и ако ме спрат да казвам че не си я нося?.До колкото знам глобата за не носене на документи е 10лв.Така ли е, или има друга уловка?.

 

Така е, за без документи пишат акт на стойност 10лв :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

"Гратисният период от 6 месеца за личните карти и шофьорските книжки важи за всички документи, чиито срок изтича през 2010 г. "

Линк ;)

 

 

Цитат от линка по-горе

 

"Така, ако вашата лична карта изтича на 30 декември 2010 г., вие ще можете да си подадате документите до 30 юли 2011 г. Ако обаче вашата лична карта е валидна до 3 януари 2011 г., вие няма да може да ползвате шестмесечен гратисен период, а ще имате един месец след датата на изтичане, за да подадете документите за смяна. Това каза по БНР Наташа Петрова, директор на сектор "Български лични документи" в СДВР, предаде КРОСС."

 

Важи и за книжки

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай си спокойно..... И си носи документите, че може да е 10 лв акта, ама си е месеци разправия....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година, 2 дни преди да ми изтече книжката, подадох документи за нова. Дадоха ми номерче и на другия ден заминах командировка в София. На връщане, след 2 седмици ме спират в Търговище за рутинна проверка. Давам книжката, давам и номерчето и нямах никакви проблеми. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай си спокойно..... И си носи документите, че може да е 10 лв акта, ама си е месеци разправия....

 

Прав е! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,мерси за отговорите.Това за номерчето го научавам от вас,на мен не ми дадоха нищо такова а и не съм питал щото не знаех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...