Премини към съдържание

покупка на Carisma 1.8 16v 115к.с.


japan_fen

Препоръчано мнение

Здравейте и от мен!

 

Харесал съм си една Carisma и искам да знам на какво трябва да обърна по-специално внимание освен основните неща някакви слаби места нещо което е характерно само за Carisma или на някакви други съвети ще съм много благодарен ако ми помогнете.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някои да добави нещо друго? Искам също да попитам каква е разликата между 1.8 ГДИ и 1.8 16v освен мощноста?Колко горе-доло горят на газ или на бензин?

 

Извинявам се че задавам глупави въпроси ,но ми е любопитно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И дали 1.8 GDI 125к.с. ще ми гори по малко от колкото 1.8 16v 115к.с. на газ или било то и на бензин? А и също така ме интересува колко тежи копето на 1-Carisma?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ГДИ-то ще харчи по-малко бензин от 1.8 мотора...

А газ въобще не харчи.

И виж какво те съветвам в пост №2

Кг виж ТУК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ГДИ-то ще харчи по-малко бензин от 1.8 мотора...

А газ въобще не харчи.

...

Ухааааа!!! Ами откъде мога да си я купя тази газова уредба, дето не харчи газ... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ухааааа!!! Ами откъде мога да си я купя тази газова уредба, дето не харчи газ... :icon_hmm:

Аз продавам такава, струва 2000лв, ако ми я платиш, обещавам че грам газ няма да изгориш с нея :drinks:

 

А към колегата, послушай valboss :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз продавам такава, струва 2000лв, ако ми я платиш, обещавам че грам газ няма да изгориш с нея :drinks:

Вземам я :icon_thumbup:

Най-после нещо икономично :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви!

Значи почвам да си търся GDI-та! :icon_thumbup:

Мисля, че колегата Valboss ще продава неговата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уточнявам, да няма после - "Не разбрах"....

ГДИ-то въобще не харчи газ, щото не му се слага такава система. Нито обикновена, нито инжекцион, нито течна фаза.....

Тоя мотор е направен само за бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уточнявам, да няма после - "Не разбрах"....

ГДИ-то въобще не харчи газ, щото не му се слага такава система. Нито обикновена, нито инжекцион, нито течна фаза.....

Тоя мотор е направен само за бензин.

Уф, жалко - тъкмо се зарадвах, пък то... :icon_doh:

 

 

Аз продавам такава, струва 2000лв, ако ми я платиш, обещавам че грам газ няма да изгориш с нея :drinks:

Дръж си я ... :icon_dance: /справка - по-горното/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за глупавия отговор.......ама ,много кашля ако и сипеш друг сироп, освен за кашлица де :D А сега ......сериозно,ти що не вземеш малко да почетеш ,както те съветват момчетата по-горе???Купето тежи достатъчно за да не се върти като пумпал на завоите,а и се предполага че,то ще те вози а не ,ти него!!Относно разхода (горенето),не съм чул накоя да връща,аз на мойта колкото и сипя ....всичко си изяжда :D

Извинявам се ,но,каквито въпросите- такива и отговорите!!!!!!!!!!!!Ако си решил да си взимаш Каризма :good: ,няма да сбъркаш :plane: и двата двигателя са си хубави,но ако ще я тъниш толкова ,по-добре си вземи някоя малолитражка 1.1 с леко купе и си карай икономично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Японски фен-е, не се занимавай с газови инсталации, котли, горелки, радиатори, конвектори, котлони и прочее. Вземи си една хубава GDI, ръгай бенз и после поспри за малко у форумО да се похвалиш. :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де много ми е любопитно колко ще ми гори едно ГДИ горе-долу?

Аз имах четири години Карисма 1,8, 1997 год., обикновения мотор, не GDI.../Двигателя на GDI-то е по-сложен и капризен,затова предпочетох обикновения/

Смело мога да ти кажа, че по-добра кола, съчетаваща динамиката и качествата за градско и извънградско движение, не съм карал. От много години имам автосервиз, разбирам горе-долу от коли :icon_angel: и твърдя, че е много пъргава, здрава, надеждна и т.н.

Преди да я продам, казвах често, че когато купувам следващата си кола, пак ще бъде Karisma.

Е не удържах на думата си, но съкровената ми мечта беше джипка, и слава Богу - изпълних я!

Колкото до горенето - смесено: аз - 6,5-7 /малко по-агресивно каране/, жената - 6-6,5.

За четири години смених единия шарнир и консумативи.

Като сметнеш колко струва газовия инжекцион и като отметнеш, че цената на газта постоянно расте, не си заслужава газова уредба, освен ако не караш повече от 15-20 000 км. на година.

И един съвет - не чети разните фирмени показатели за разход на гориво - те не са за реалната експлоатация, а са дадени за свръхидеални условия...

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно затова питах за газта защото в момента имам хонда акорд от 6 месеца и съм изминал около 20 000 хил.километра.Но ще я сменям защото не излезе читава ,но да не сменя ме темата.Започнаха да ме кефят каризмите и вчера ходих до Японския магазин от кадето си копувам почти всички части и питах за части на Каризмата там ми казаха ,че Каризмата имала части и на Рено но в крайна сметка май били по евтини от Акорда.Та работата ми е такава ,че пътувам повечко и за това питах защо на ГДИ-то неможе да се сложи газ ,но мисля че вече разбрах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...