Премини към съдържание

Проблем с Колт 5 2001г.


rado_85

Препоръчано мнение

Скъпи съфорумци,

 

Дойде време и аз да се оплача и да попитам за съвет....

 

Притежавам Колт 5-та генерация.

 

При натискане на педала за спирачката се получава тресене както в педала така и във волана (при скорост над 70 км.) и най вече по баир надолу.

Лятото се получи същия проблем и :

 

1.Смених накрайници

2.Шлайфахме дисковете

3.Джанти проверени - перфектни

4.Гуми проверени перфектни

 

Забравих да добавя,че не съм сменил накладките , понеже бяха сменени месец преди шлайфането на дисковете....

И от скоро време се появи някакъв скърцащ(стържещ) звук в педала за спирачката и това е само когато се натисне плавно (не е постоянно)

Спирачна течност не съм сменял, мисля сега да я сменя , но едва ли проблема е от нея.:icon_crying:

 

Моля за вашите съвети .

Благодаря Ви предварително.:help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колата потропва ли по дупките? При разбити тампони на носачите или луфт в шарнир можеш да имаш такова треперене... И предполагам направи реглаж след като смени накрайниците...

 

Отделно от това, от шлайфани дискове добро не съм видял - да, има някаква вероятност да се изравнят повърхностите до голяма степен, но диска ще си остане крив - като структура и като овал.

 

Ако не тропа колата и е направен реглаж на предницата, аз бих направил следното:

 

1. Проверка на спирачните апарати (дали не задържат накриво);

2. Проверка на накладките дали са износени накриво;

3. Смяна на дисковете с нови.

Редактирано от HolyMan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колата потропва ли по дупките? При разбити тампони на носачите или луфт в шарнир можеш да имаш такова треперене... И предполагам направи реглаж след като смени накрайниците...

 

Отделно от това, от шлайфани дискове добро не съм видял - да, има някаква вероятност да се изравнят повърхностите до голяма степен, но диска ще си остане крив - като структура и като овал.

 

Ако не тропа колата и е направен реглаж на предницата, аз бих направил следното:

 

1. Проверка на спирачните апарати (дали не задържат накриво);

2. Проверка на накладките дали са износени накриво;

3. Смяна на дисковете с нови.

 

Много благодаря за отговора ... :yes3:

 

Нищо не потропва като мина през дупки стегната си е отвсякъде ...

Ще проверя накладки , дискове и спирачни апарати.

Дано да е нещо оттам.:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Радо.Да ти кажа и моята кола имаше абсолютно същите симптоми.Орави се с нови дискове и накладки.Със шлайф не ми препоръчаха,защото старите ми дискове бяха много ръждясали и нямало смисъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,Радо.Да ти кажа и моята кола имаше абсолютно същите симптоми.Орави се с нови дискове и накладки.Със шлайф не ми препоръчаха,защото старите ми дискове бяха много ръждясали и нямало смисъл.

 

 

Мерси за отговора, говорих с Емо и той ми даде такъв съвет...

И все пак реших да пусна една тема пък да се допитам до форума.

 

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...