Премини към съдържание

Pajero 2.8 TDI проблем гасне...


Препоръчано мнение

Здравейте на всички!

Както се забелязва това ми е първото мнение в този форум, за жалост е неприятно.

Става дума за Паджеро 2.8 TDI (къса база).

Имам го от съвсем скоро. Внос от Белгия.

Проблема ми е следния - пали от четрърт оборот работи около минута и гасне (това стана днес сутринта) и много пушеше. После пак - въртя пали работи пак малко и гасне. Доста се притесних ама викам дай пак ще пробвам - паля върти малко и гасне. Викам последен опит - въртя пали взе да работи пуши подадох малко газ аха аха и всичко се оправи. Карах го нямаше проблем. Спирам, въртя пали (вече като загря) и нямаше проблеми повече.

Сменен е от горивен филтър още при покупката и масло и маслен филтър. Но когато го взех нямаше никакви проблеми - паля и тръгвам (чакам да загрее 3 4 мин. преди да тръгна). Стана месец и малко отгоре нямах никакви проблеми. Аз този проблем го свързах с времето че сега е малко по-студено.

Но незнам дали е така.

От това което видях из форума ми стана ясно че имало някакъв семеринг на ГНП-то, но пък при този проблем със семеринга сипмтомите май не много като моите. Ако някой може нещо да подскаже...

 

ПоздравиЧ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери си резервоара за утайки и боклуци. Виж дали не е запушена цедката на засмукващата тръба е резервоара. Аз имах същия проблем и точно от това излезе... резервоара ми беше пълен с някакви ситни бронзови стружки.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери си резервоара за утайки и боклуци. Виж дали не е запушена цедката на засмукващата тръба е резервоара. Аз имах същия проблем и точно от това излезе... резервоара ми беше пълен с някакви ситни бронзови стружки.

Успех!

 

Здравей колега!

То ако е от резервоара ще е добре. И дано да е от там. А на теб как ти се струва версията да е този семеринг? Смисал моите симптоми отговарят ли на тези за заминал семеринг ?

Редактирано от celio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

То ако е от резервоара ще е добре. И дано да е от там. А на теб как ти се струва версията да е този семеринг? Смисал моите симптоми отговарят ли на тези за заминал семеринг ?

Колега, провери си най-напред резервоара, ако не е от него, тогава ще търсим проблема на друго място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, спокойно това е някакъв сериен дефект и аз имам 2.8тди, 95-та абсолютно същите проблеми когато е по-студено пали по-трудно и след определено време гасне. Казаха ми че е от ГНП-то още не сме го оправили, ако има напредък при мен ще пиша в тази тема. Явно е, че проблема е един и същ.

Редактирано от Mitsubishi
Над 20 правописни грешки!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

аз имах същия проблем с моя,гарантирам ти че проблема е в помпата.ремонта ми излезе 470 лева което вклучва почистване на резервоара и всички траби,нов горивен филтър и накрая изпратихме помпата за ремонт в хасково тъи като съм от малък град и никои не е достатъчно кадърен на тема ГНП.След като я поправиха работи отлично без да гасне,а пали много лесно даже при -17 градуса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здрасти,както посочи колегата преди мен това явно е обичайно за Паджеро,и аз го имам абсолютно същия проблем но сутрин когато го паля му подавам лекичко газ докато изчисти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте на всички!

................

Първо направи пробата с прозрачните маркучи. Тоест, сложи прозрачни маркучи преди и след горивния филтър. За да елиминираш запушен горивопровод от резервоара (по някаква причина) пробвай с туба гориво вместо резервоар. След това пиши какъв е резултата. Гледай дали някъде има въздух по маркучите. Всичко друго са догадки.

П.с. Ако проблема е в семеринга, ремонта е около 130лв. Знам това защото съм го правил. Но така описан проблема не ми звучи така.

П.П.с. И между другото надали го караш така 3(три) месеца. От какво беше проблема?

Редактирано от Sariones
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...