Премини към съдържание

2003 спейс стар 1.9 Di-D, SRS лампата пресветва


Препоръчано мнение

:mitsu-smiley: :icon_n_king: Здравейте, вчера си купих спейс стар 1.9д, и се повозих 200км доста ми хареса. Днес му направих пълно почистване че беше доста мръсничка, измих двигателя с водоструйка и после пране на интериора,всичко ОК, но след това като запалих да поработи и SRS лампата започна да мига и така около 1 час на място колата си работи а лампата си мига, мисля си че съм понамокрил някъде нещичко :icon_clap: , някой някаква идея къде и какво, покрай волана барсах с мокра гидория че беше ужасно мръсно и после видях че има доста жици там :icon_blush: , а двигателя обилно с вода го напоих, не ми е за първи път да мия, но по принцип не съм имал проблеми, поне не с SRS след миене. :mitsu-smiley: Друго интересно забелязах че на място като работи колата стрелката за температурата почти немърда а двигателя си загрява и парното си духа топло. Всеки съвет е високо ценен :mitsu-smiley: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Този френски дизел загрява бавно, но чак пък един час на място и да не загрее - не е нормално. Провери термостата дали отваря (затваря). А за SRS до утре ще е изсъхнала и ако пак свети, закарай я да изчистят грешките и би трябвало да се оправи (предполагам че не си я мил отвътре с кофи вода по палобния способ :rolleyes:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не си намокрил буксите под седалката?

 

 

:mitsu-smiley: олее аз я удавих, беше много мръсна, с вода съм чистил ъглите на седалките, самите седлаки, закопчалките на коланите и около конзолата на волана и мокета под седалките, утре ще пада подсушаване и ако има резултат ще сподея. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Този френски дизел загрява бавно, но чак пък един час на място и да не загрее - не е нормално. Провери термостата дали отваря (затваря). А за SRS до утре ще е изсъхнала и ако пак свети, закарай я да изчистят грешките и би трябвало да се оправи (предполагам че не си я мил отвътре с кофи вода по палобния способ :rolleyes:)

 

:icon_clap: хахха е не , не с кофи с професионална машина, но малко прекалих с водата ;) иначе Загрява бързо но непоказва , стрелката си седи долу и като тръгна да се возя се вдига малко под средата, 1/3 та да кажем и така си стои.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: хахха е не , не с кофи с професионална машина, но малко прекалих с водата ;) иначе Загрява бързо но непоказва , стрелката си седи долу и като тръгна да се возя се вдига малко под средата, 1/3 та да кажем и така си стои. Днес разгадах белята: под пластмасовата кора на лоста за ръчната се намира контрол модула за възглавниците него съм напоил с вода :icon_thumbup: , изсуших го добре и после ми занулиха грешката за сега е ОК. :mitsu-smiley: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Загрява бързо но непоказва , стрелката си седи долу и като тръгна да се возя се вдига малко под средата, 1/3 та да кажем и така си стои.

Колега при мен стрелката е в това положение :

снимка

вярно е че започва да духа топло много бързо след като я запалиш а стрелката дори не е помръднала (след минута), но загряването на мотора до това положение отнема време, при мен около 10 - 15 минути като изминавам около 5 - 7 км. Не знам дали е нормално просто споделям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Здрасти, абсолютно по същият начин се държи мойта звезда :icon_n_king: , явно са си така, разгледах ти снимките на колата- супер е, много ми хареса :drive: лъскава и напудрена като мома :D До скоро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...