Премини към съдържание

Проблем с съединител на Каризма


Damasko

Препоръчано мнение

Здравейте.Днес както си карах из София и съединителя на Каризмата GDI, отказа тотално... Като натискам педала никакво съпротивление. Отворих капака и видях където е долната помпа на съединителя (малко по-ниско от акумулатора) отам капеше маслото за съдинителя и гуменето съединение което е над твърдата връска се беше извадило... Помогнете ми откаде може да е проблема.. Някой имал ли е подобен проблем и някакви предположения откаде е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Днес както си карах из София и съединителя на Каризмата GDI, отказа тотално... Като натискам педала никакво съпротивление. Отворих капака и видях където е долната помпа на съединителя (малко по-ниско от акумулатора) отам капеше маслото за съдинителя и гуменето съединение което е над твърдата връска се беше извадило... Помогнете ми откаде може да е проблема.. Някой имал ли е подобен проблем и някакви предположения откаде е проблема.

 

 

Здравей. И аз имах подобен проблем преди време. Предполагам, че трябва да си смениш уплътнителния маншон на буталото на цилиндърчето. Подава се поотделно. И не е скъпо. Мисля, че беше около 20-тина лева. Като разглобиш цилиндърчето трябва да го почистиш много хубаво от мръсотията. аз го пристъргах с водна шкурка 2000. Но внимавай. При мен за момента всичко е ок. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. И аз имах подобен проблем преди време. Предполагам, че трябва да си смениш уплътнителния маншон на буталото на цилиндърчето. Подава се поотделно. И не е скъпо. Мисля, че беше около 20-тина лева. Като разглобиш цилиндърчето трябва да го почистиш много хубаво от мръсотията. аз го пристъргах с водна шкурка 2000. Но внимавай. При мен за момента всичко е ок. Успех.

 

Предполагам си прав. Днес гледах по-обстойно и точно от тази помпичка извърля маслото... Може ли да ми кажеш по-подробно как трябва да процедирам при смяната? Предполагам че помпата трябва да се свали, и после как се процедира ? Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега пиши на Мирослав от Ратола да ти прати ремонтен комплект за долна помпа на съединителя около 30 лв.е не купувай разни ментаци и забаравяш за проблема/на личнияпрофил/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...