Премини към съдържание

Проблем с ЦВТ кутия


Препоръчано мнение

Колеги здравейте,обръщам се към вас макар да карам сега Нисан Примера,поради добрите специалисти които присъстват в форума.Имам следния проблем карам Примера П11 с ЦВТ кутия,от вчера почна да сменя скоростите само до 3-та с ЦВТ кутия съм-типтроник,а на полуавтомата не искаше въобще да превключва,за първи път ми се случва....от 3 нагоре само пълни оборотомера,но не иска да качи по горна предавка,след като загасих колата и пак запалих почна да мига лампата ЦВТ и почна горе долу да работи нормално,направо бях изтръпнал за най лошото,на какво може да се дължи.Да уточня маслото на автомата е Декстрон 3 за жалост..Сега пак прави така паля лампата мига и работи само до 3 предавка,при отпускане на спирачката не тръгва...(((

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем карам Примера П11 с ЦВТ кутия,от вчера почна да сменя скоростите само до 3-та с ЦВТ кутия съм-типтроник,а на полуавтомата не искаше въобще да прешключва,за първи път ми се случва....от 3 нагоре само пълни оборотомера,но не иска да качи по горна предавка,след като загасих колата и пак запалих почна да мига лампата ЦВТ и почна горе долу да работи нормално,направо бях изтръпнал за най лошото,на какво може да се дължи.Да уточня маслото на автомата е Декстрон 3 за жалост..Сега пак прави така паля лампата мига и работи само до 3 предавка,при отпускане на спирачката не тръгва...(((

Устройството на CVT кутиите е изключително просто и има 2 неща, които обикновено сдават багажа - ремъка и стъпковия мотор. За съжаление ти не използваш правилното масло (мисля че има специално масло на Нисан за тези кутии) и може да има износване и по V-образните шайби. Щом ти мига лампата, значи има записана грешка - не е лошо да я заведеш на диагностика.

P.S. Dextron 3 не е подходящо за тази кутия, правилното масло е NS1 - Dextron3 vs NS1

Редактирано от Къната
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Устройството на CVT кутиите е изключително просто...
Ето я твоята кутия, има и ремонтни комплекти. А ето и какво предлагат руснаците като самодиагностика, ако не ти се дават пари за Consult - цък
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето я твоята кутия, има и ремонтни комплекти. А ето и какво предлагат руснаците като самодиагностика, ако не ти се дават пари за Consult - цък

 

Незнам вече и а,сменено е с оригинално масло и гарнитура НС-1 ЦВТ флуид.

В Нисан Бг неможаха лаптопите им да хванат софта на колата ми((( днес ще ходя в другия им офис не че имам много пари но(((

Редактирано от miroman
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам вече и а,сменено е с оригинално масло и гарнитура НС-1 ЦВТ флуид.

В Нисан Бг неможаха лаптопите им да хванат софта на колата ми((( днес ще ходя в другия им офис не че имам много пари но(((

Нещо немога да влезна в режим самодиагностика((

Редактирано от miroman
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След Софт. тест в Нисан-БГ ,разпеюатката на ЦВТ показа проблеми със:1.Vechicle speed sen, 2.Step motor

 

 

Първото е датчик върху кутията,а второто моторчето в нея.((

Неможаха в движение нищо да засече Компа им...,за сега това догадките за нас)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преразказ по картинки как се сменя стъпковото моторче :D

 

 

Мерси колега,само да видиме дали е от него и колко пари е че... и от куде да го поръчам... тук в Нисан го нямат...,и сега пак трябва да се точи маслото аман...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,само да видиме дали е от него и колко пари е че... и от куде да го поръчам... тук в Нисан го нямат...,и сега пак трябва да се точи маслото аман...

 

 

гр. София

ул. Козлодуй №4

GSM: 0887 740 086

e-mail:avtomatic@abv.bg

 

Попитай тук, със сигорност има:) И си смени двата датчика на кутията/ вървят двата в комплект/ не се сменят по-единично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

гр. София

ул. Козлодуй №4

GSM: 0887 740 086

e-mail:avtomatic@abv.bg

 

Попитай тук, със сигорност има:) И си смени двата датчика на кутията/ вървят двата в комплект/ не се сменят по-единично.

От горна оря. но знае)) мерси колега,ще ходя да потърся че... а къде е втория единия е отгоре показаха ми го

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От горна оря. но знае)) мерси колега,ще ходя да потърся че... а къде е втория единия е отгоре показаха ми го

 

 

И аз си напатих с един Нисан, с такава кутия, на този адрес намерих всичко за ремонта.

 

Другия е отстрани на кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си напатих с един Нисан, с такава кутия, на този адрес намерих всичко за ремонта.

 

Другия е отстрани на кутия.

Хмм разбирам и го продаде ли,ще ходя да погледна какво имат... мерси за което.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си напатих с един Нисан, с такава кутия, на този адрес намерих всичко за ремонта.

 

Другия е отстрани на кутия.

Някои казват че била с един датчик и аз незнам вече,единия го знам отгоре е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм разбирам и го продаде ли,ще ходя да погледна какво имат... мерси за което.

 

 

Не не съм още я караме колата, тя стана не продаваема след такъв ремонт.

Да я подаря на някой да я кара-няма да стане :).

Моята беше с два датчика и целия проблем тръгна от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм още я караме колата, тя стана не продаваема след такъв ремонт.

Да я подаря на някой да я кара-няма да стане :).

Моята беше с два датчика и целия проблем тръгна от тях.

Друго какво и смени?

а степ мотора? иначе доволен ли си от нея)))

Редактирано от miroman
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Друго какво и смени?

а степ мотора? иначе доволен ли си от нея)))

 

Хидро-трансформатора, веригата, позиционера, тези два датчика :) то май стари останаха само дисковете и корпуса :)

 

Е нисан, толкова могат хората, за доволен как да кажа, не съм изобщо доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хидро-трансформатора, веригата, позиционера, тези два датчика :) то май стари останаха само дисковете и корпуса :)

 

Е нисан, толкова могат хората, за доволен как да кажа, не съм изобщо доволен.

Всичко това ли беше сдало багажа...? незнам казват че едни от здравите коли са Примерите... хаа не си сменял ремъци в кутията)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това ли беше сдало багажа...? незнам казват че едни от здравите коли са Примерите... хаа не си сменял ремъци в кутията)))

 

При мен скъса веригата, и като отворих ме , реших да сменя всичко това, да не отварям пак.

 

И целия проблем дойде от тези два датчика, в Нисан я тестваха и нищо не откриха, казаха всичко е наред, и с това наред, кутията влизаше в сервизен режим, след 10 посещения в Нисан се отказах да ходя там. Но беше късно вече, веригата беше скъсана.

 

За здрави не съм много убеден вече, сега пак имам проблеми, не с кутията а с двигателя или по точно с управлението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен скъса веригата, и като отворих ме , реших да сменя всичко това, да не отварям пак.

 

И целия проблем дойде от тези два датчика, в Нисан я тестваха и нищо не откриха, казаха всичко е наред, и с това наред, кутията влизаше в сервизен режим, след 10 посещения в Нисан се отказах да ходя там. Но беше късно вече, веригата беше скъсана.

 

За здрави не съм много убеден вече, сега пак имам проблеми, не с кутията а с двигателя или по точно с управлението.

Защо кекво прави сега...,а каква друга кола имаш...

ходих до козлодуй-степ мотор явно в него е проблема -390лв.(,датчици нямали .... незнам къде да търся ходих на Ботев,Симеон,до Недко до затвора ядец,а незнам и кой може да ми докара от чужбина..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо кекво прави сега...,а каква друга кола имаш...

ходих до козлодуй-степ мотор явно в него е проблема -390лв.(,датчици нямали .... незнам къде да търся ходих на Ботев,Симеон,до Недко до затвора ядец,а незнам и кой може да ми докара от чужбина..

 

Аз от там си взех всичко, не знам къде да те пратя другаде. Има един майстор Коко, това е тел. обади му се може нещо да намери 0888 13 50 77, кв. "Малинова долина" ул. "Първа", гр. София.

 

Мотора губи ниските обороти, чистих моторчето и се пооправи за месец, но сега пак почна да се ебава.

 

:mitsu-smiley: каризма имам, и с нея да чукна на дърво нямам никакви проблеми :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от там си взех всичко, не знам къде да те пратя другаде. Има един майстор Коко, това е тел. обади му се може нещо да намери 0888 13 50 77, кв. "Малинова долина" ул. "Първа", гр. София.

 

Мотора губи ниските обороти, чистих моторчето и се пооправи за месец, но сега пак почна да се ебава.

 

:mitsu-smiley: каризма имам, и с нея да чукна на дърво нямам никакви проблеми :)

Мерси за отзичивостта,оставам с много добри спомени от този форум...ГДИ ли е каризмата аз бях поръчал 1.8 МПИ с климатроника,но ми докараха с матирал цвят и с надуване на маркучите и я отказах

на Нисана намерих парт номер и пак немога да го открия...

http://nissan4u.com/parts/info/319478E002/

http://pdf.textfiles.com/manuals/AUTOMOBILE/NISSAN/Sentra/2007_Sentra/cvt.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...