Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

странен проблем със спирачките


Adri

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам следния, много странен за мен проблем.....(преди време бях пуснал тема, но нямаше отговор на въпроса)

Така, когато е ВЛАЖНО и СТУДЕНО ми потъва понякога педала на спирачката до нивото на сработване на ABS-a, но естествено той не сработва (защото реално гумите се въртят). Няма течове около спирачната помпа, течността си е на място, а и след известно време все едно че нищо не е било??? Проблема е реално от преди лятото, и понеже не се беше появявал, го оставих за решаване сега. Къде и как мога да реша проблема, без да ме карат наизуст да купувам разни компоненти?

п.п забравих да напиша модела, но от подписа личи - Colt VI, 1.1 бензин

Редактирано от Adri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам следния, много странен за мен проблем.....(преди време бях пуснал тема, но нямаше отговор на въпроса)

Така, когато е ВЛАЖНО и СТУДЕНО ми потъва понякога педала на спирачката до нивото на сработване на ABS-a, но естествено той не сработва (защото реално гумите се въртят). Няма течове около спирачната помпа, течността си е на място, а и след известно време все едно че нищо не е било??? Проблема е реално от преди лятото, и понеже не се беше появявал, го оставих за решаване сега. Къде и как мога да реша проблема, без да ме карат наизуст да купувам разни компоненти?

п.п забравих да напиша модела, но от подписа личи - Colt VI, 1.1 бензин

Какво означава "до нивото на сработване на АБС-а" Искаш да кажеш че колкото и силно да натискаш спирачките гумата неможе да се блокира .. вследствие да сработи абс-а ... защото според различната настилка нивото на сработване на абс-а е различно... Няма определен ход педала и след това да сработи абс-а .. примерно на лед колкото и леко да чукнеш педала абс-а сработва !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава "до нивото на сработване на АБС-а" Искаш да кажеш че колкото и силно да натискаш спирачките гумата неможе да се блокира .. вследствие да сработи абс-а ... защото според различната настилка нивото на сработване на абс-а е различно... Няма определен ход педала и след това да сработи абс-а .. примерно на лед колкото и леко да чукнеш педала абс-а сработва !

Сигурно не съм ясен..... проблема е , че изчезват спирачките, педала потъва. Помпата е суха, не изчезва течност и т.н. Пак казвам - това се получава обикновено (обаче не винаги) когато е студено, и влажно, а през лятото в дъждовете го нямаше. Проблема го имаше в събота, а от тогава всичко си е на 6, няма нищо , твърд педал, на около 2 см от горното положение, даже минах на ГТП (ама истински, с постепенно натискане на спирачките на валовете...) Затова се мисля че е може би някаква връзка около abs системите. :icon_hmm:

Редактирано от Adri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен, колега, този ефект се получаваше отначало само при студено време, после при все по-топло....докато почти не изчезнаха спирачките, хващаха съвсем в края на хода на педала...

Заминали гумички на буталото на спирачната помпа беше проблема. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен, колега, този ефект се получаваше отначало само при студено време, после при все по-топло....докато почти не изчезнаха спирачките, хващаха съвсем в края на хода на педала...

Заминали гумички на буталото на спирачната помпа беше проблема. Поздрави.

не знам,...всичко е доста невероятно, явно проблема е елементарен. Но , ако имам проблем с помпата, той ще постоянен, нали? А и първото нещо, което проверих е дали има овлажняване отвън и вътре в купето от сп. течност. Но най важното - цяло лято - никаква драма, миналата седмица - проблем, от тогава до сега съм навъртял поне 300 км. градско - НИЩО... :drive:

Редактирано от Adri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност, колега, преминава м/у буталото и стените на цилиндърчето, не към купето, циркулира си вътрешно без изливи навън... :)

Когато е студено гумичките са свити и хваща по-лошо, като се загреят и от топлината на двигателя, положението временно се подобрява.... :) Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност, колега, преминава м/у буталото и стените на цилиндърчето, не към купето, циркулира си вътрешно без изливи навън... :)

Когато е студено гумичките са свити и хваща по-лошо, като се загреят и от топлината на двигателя, положението временно се подобрява.... :) Поздрави!

Благодаря, логично е, въпреки че до момента няма логика в нищо...... помпата е пластмасова, и не подлежи на ремонт... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Благодаря, логично е, въпреки че до момента няма логика в нищо...... помпата е пластмасова, и не подлежи на ремонт..."

 

Логиката ще я видиш, като оствиш Колта нощеска навън на студа - гумичките на буталото хубаво да се свият и утре още като запалиш - набии едни спирачки да видиш как пак ще ти потъне педала, а после като позагрее и всичко се оправя :) За съжаление - това е до време - търси колегата от Горна за някоя читава спирачна помпа втора ръка или колегата от варна - за доставка на чисто нова :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, просто до момента нещата се случваха по различно време, и в различна ситуация ,...взех си цяло серво с помпа и ще ги сменям уикенда. Ще споделя.....

п.п. сервото най вероятно ще хартиса, ако някой се интересува да казва....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Проблема се оказа наистина в помпата, и покрай нея смених и сервото в комплекта. Благодаря на всички за съветите!

п.п. помпата се оказа, че е метална, и подлежи на рециклиране. Ако някой търси такава пампа, и му се занимава - да ме търси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...