Премини към съдържание

странен проблем със спирачките


Adri

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам следния, много странен за мен проблем.....(преди време бях пуснал тема, но нямаше отговор на въпроса)

Така, когато е ВЛАЖНО и СТУДЕНО ми потъва понякога педала на спирачката до нивото на сработване на ABS-a, но естествено той не сработва (защото реално гумите се въртят). Няма течове около спирачната помпа, течността си е на място, а и след известно време все едно че нищо не е било??? Проблема е реално от преди лятото, и понеже не се беше появявал, го оставих за решаване сега. Къде и как мога да реша проблема, без да ме карат наизуст да купувам разни компоненти?

п.п забравих да напиша модела, но от подписа личи - Colt VI, 1.1 бензин

Редактирано от Adri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам следния, много странен за мен проблем.....(преди време бях пуснал тема, но нямаше отговор на въпроса)

Така, когато е ВЛАЖНО и СТУДЕНО ми потъва понякога педала на спирачката до нивото на сработване на ABS-a, но естествено той не сработва (защото реално гумите се въртят). Няма течове около спирачната помпа, течността си е на място, а и след известно време все едно че нищо не е било??? Проблема е реално от преди лятото, и понеже не се беше появявал, го оставих за решаване сега. Къде и как мога да реша проблема, без да ме карат наизуст да купувам разни компоненти?

п.п забравих да напиша модела, но от подписа личи - Colt VI, 1.1 бензин

Какво означава "до нивото на сработване на АБС-а" Искаш да кажеш че колкото и силно да натискаш спирачките гумата неможе да се блокира .. вследствие да сработи абс-а ... защото според различната настилка нивото на сработване на абс-а е различно... Няма определен ход педала и след това да сработи абс-а .. примерно на лед колкото и леко да чукнеш педала абс-а сработва !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава "до нивото на сработване на АБС-а" Искаш да кажеш че колкото и силно да натискаш спирачките гумата неможе да се блокира .. вследствие да сработи абс-а ... защото според различната настилка нивото на сработване на абс-а е различно... Няма определен ход педала и след това да сработи абс-а .. примерно на лед колкото и леко да чукнеш педала абс-а сработва !

Сигурно не съм ясен..... проблема е , че изчезват спирачките, педала потъва. Помпата е суха, не изчезва течност и т.н. Пак казвам - това се получава обикновено (обаче не винаги) когато е студено, и влажно, а през лятото в дъждовете го нямаше. Проблема го имаше в събота, а от тогава всичко си е на 6, няма нищо , твърд педал, на около 2 см от горното положение, даже минах на ГТП (ама истински, с постепенно натискане на спирачките на валовете...) Затова се мисля че е може би някаква връзка около abs системите. :icon_hmm:

Редактирано от Adri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен, колега, този ефект се получаваше отначало само при студено време, после при все по-топло....докато почти не изчезнаха спирачките, хващаха съвсем в края на хода на педала...

Заминали гумички на буталото на спирачната помпа беше проблема. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен, колега, този ефект се получаваше отначало само при студено време, после при все по-топло....докато почти не изчезнаха спирачките, хващаха съвсем в края на хода на педала...

Заминали гумички на буталото на спирачната помпа беше проблема. Поздрави.

не знам,...всичко е доста невероятно, явно проблема е елементарен. Но , ако имам проблем с помпата, той ще постоянен, нали? А и първото нещо, което проверих е дали има овлажняване отвън и вътре в купето от сп. течност. Но най важното - цяло лято - никаква драма, миналата седмица - проблем, от тогава до сега съм навъртял поне 300 км. градско - НИЩО... :drive:

Редактирано от Adri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност, колега, преминава м/у буталото и стените на цилиндърчето, не към купето, циркулира си вътрешно без изливи навън... :)

Когато е студено гумичките са свити и хваща по-лошо, като се загреят и от топлината на двигателя, положението временно се подобрява.... :) Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спирачната течност, колега, преминава м/у буталото и стените на цилиндърчето, не към купето, циркулира си вътрешно без изливи навън... :)

Когато е студено гумичките са свити и хваща по-лошо, като се загреят и от топлината на двигателя, положението временно се подобрява.... :) Поздрави!

Благодаря, логично е, въпреки че до момента няма логика в нищо...... помпата е пластмасова, и не подлежи на ремонт... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Благодаря, логично е, въпреки че до момента няма логика в нищо...... помпата е пластмасова, и не подлежи на ремонт..."

 

Логиката ще я видиш, като оствиш Колта нощеска навън на студа - гумичките на буталото хубаво да се свият и утре още като запалиш - набии едни спирачки да видиш как пак ще ти потъне педала, а после като позагрее и всичко се оправя :) За съжаление - това е до време - търси колегата от Горна за някоя читава спирачна помпа втора ръка или колегата от варна - за доставка на чисто нова :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, просто до момента нещата се случваха по различно време, и в различна ситуация ,...взех си цяло серво с помпа и ще ги сменям уикенда. Ще споделя.....

п.п. сервото най вероятно ще хартиса, ако някой се интересува да казва....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Проблема се оказа наистина в помпата, и покрай нея смених и сервото в комплекта. Благодаря на всички за съветите!

п.п. помпата се оказа, че е метална, и подлежи на рециклиране. Ако някой търси такава пампа, и му се занимава - да ме търси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...