Премини към съдържание

Въпрос остносно Каризмата :)


Voyvodov

Препоръчано мнение

Добър ден колеги,

След дълги огледи и изчитане на много информация се спрях на Mitsubishi Carisma след 2000 година. Все още не сам я закупил, но до 1 месец смятам да стана щастлив собственик на автомобила. Та въпроса ми е, кой двигател е по-добре да взема, бензина 1.8 GDI или 1.9 TDI. Кой от двата дава по-добър разход - градско и извънградско. Кой според вашия опит има вероятност да се окаже по-проблемен. До колкото прочетох бензина е много надежден също като дизела но въпроса ми е с кой от двата се живее по-добре ако ме разбирате :) И ако имате някои други съвети при покупката, ще се радвам да ги чуя ( какво трябва да проверя и така нататък понеже все пак е втора ръка кола). Благодаря предварително!!!

Редактирано от Voyvodov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом си от Казанлък - Пловдив ти е близо.

Харесай си ГДИ, уреди Милен да я види преди покупката и ако ти каже, че всичко е ОК, няма и да помислиш за друг автомобил....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След 2000-та дизелът на Mitsubishi е DI-D. Ако търсиш непременно икономична кола, мисля си, че дизелчето ще е колата, която ще ти пасне. Ако обаче си фен на конете, пъргавината и в същото време доста приличен разход за такъв ДЗвЕр, GDI е целта ти.

При всички положения ти желая успех!

Не си сбъркал марката.

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако обаче си фен на конете, пъргавината и в същото време доста приличен разход за такъв ДЗвЕр, GDI е целта ти.

 

 

:mitsu-smiley:

Абе ако дизела е 115 коньовият мотор, GDI-то трудно ще и стъпи и на пъргавината и на разхода..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така си мислиш, щото не си бил в моето ГДИ, когато го кара Милен....

Имам чувството, че той - като тартор на тези мотори, кото седне на мястото на водача, конете от 125 стават 150.:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума Войводов.

 

Колкото и да са икономични двигателите за които питаш от 8 градско няма да паднат.

Казвам го защото моята Каризма от 9 газ на горе пък не се качва.

 

Най-икономичния вариант ти е 1.6 101 коня на газ.

Като, повярвай ми, колата върви доста прилично.

GDI-я е мощен, но настъпиш ли го не работи в икономичен режим.

 

Извънградско карам 110/160 (в зав. от ограничението) с климатик и пълна кола - разход 8.

Нека кажат колегите при такъв режим на движение колко бензин и нафта издухват.

 

Втората Каризма (след 2000г.) е много дефицитна за момента - изборът е почти никакъв.

Предполагам, ще ти я докара някой от вън или?

Редактирано от Niko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско разхода е доста голям, моя при такива условия е около 6. Градския не го гледам, защото доста го ръчкам. Икономично - чак като светне лампата.  Има една тема за разхода, там е коментирано много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всички!!!

 

Не съм особен фен на бързите скорости и бързото ускоряване за това все повече се замислям за дизел. Niko колата я търся в България и в момента съм набелязал няколко които в най-скоро време ще ги посетя за да ги видя. Иначе парите които съм приготвил са около 6500 и смятам в тях да включа първото обслужване. А относно разход 8 градско ме устройва понеже предната ми кола даваше някаде около 13-14л. в София а тя беше форд ескорт 1.6 1996г. и определено й имаше нещо :D , а честно казано не искам да слагам газ вече, защото преди имах само главоболия. Така че за газта определено я изключвам. Пак благодаря за мненията на всички и ще ви информирам в момента, в който направя така чаканата покупка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4G двигателите нямат проблеми с газта. Никакви. И газта е изключително чисто гориво!

 

Лично за мен дизелите са неприемливи по две причини:

1. Мърсотията, която бълват.

2. Дупките в мощността.

 

 

Извънградско разхода е доста голям, моя при такива условия е около 6 ... Има една тема за разхода, там е коментирано много.

 

В споменатата тема за GDI:

"Извънградско ми даде разход 6,1 при средна скорост 120 км/ч, а градско през лятото беше 9,3 с климатика, зимата е 10,3."

Което според Милен е почти нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4G двигателите нямат проблеми с газта. Никакви. И газта е изключително чисто гориво!

 

Лично за мен дизелите са неприемливи по две причини:

1. Мърсотията, която бълват.

2. Дупките в мощността.

 

 

 

 

В споменатата тема за GDI:

"Извънградско ми даде разход 6,1 при средна скорост 120 км/ч, а градско през лятото беше 9,3 с климатика, зимата е 10,3."

Което според Милен е почти нормално.

 

 

Сега точно не си спомням темата и какво сме писали.....ще я прочета утре. При мен разхода е литър надолу от написаното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше написано 8, по-нагоре.  За GDI e нормално извънградския да е около 5.5±1л/100 в зависимост как се кара, при горе-долу равен път. Също от значение е и качеството на бензина/бензиностанцията.

 

6 е друго нещо, в рамките на нормалното.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше написано 8, по-нагоре.  За GDI e нормално извънградския да е около 5.5±1л/100 в зависимост как се кара, при горе-долу равен път. Също от значение е и качеството на бензина/бензиностанцията.

 

6 е друго нещо, в рамките на нормалното.

 

 

Ако е 6/100 ГДИ-то си губи смисъла....то и МПИ-то може да гори толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и как караш и през колко метра са табелите "50". Забелязал съм из вашия край почва да гори по-малко, сигурно защото е равно. (Бях направил 4.2 или 4.5/100 до колкото момня).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...