Премини към съдържание

Светлините на заден ход?


s01o

Препоръчано мнение

Ако не бъркам като затвориш вратата на плафона се прекъсва масата. Релето се закача на маса и на практика поддържа маса няколко секунди. Слагах го отдавна и сега по спомени пиша. Но няма проблем да го закачиш преди ринга и да вземеш ток от плафона или копчето на вратата. Щом работи на плафона ще стане и на ринга. Вземи си това 60сек. че другото много бързо гасне, аз взех 30сек и после го смених с 60.

 

Взех преди малко от Бриколажа едно 60 сек. ! :) Само да наблегна! - това си е чист "диммер" !

Все едно е правено фабрично за автомобила!!! Вързах го за плафона и всичко вече е перфектно. Гасне плавно и ринга със синя светлина, абе чудесийка страшна!

 

Забелязах, че гасне за около 60 сек., това зависи колко време е стояла вратата отворена и колко се е заредил кондензатора вътре м/у 10-60 сек. но не повече от 60 сек.! От начало мислех да сменя кондензатора ама реших да не го правя и да си стои с оригиналния, пък ще видим за напред как ще се гаси и ако не ме кефи тогава ще му мисля. За момента съм повече от доволен. :icon_rock:

Ако се държи отворена вратата по малко, съответно гасне по бързо от 60 сек. !

 

Абе да си кажа - доволен съм. Постигнах "замечателен" ефект, който търсех. Сега ще измисля нещо да подменя крушките на плафона с светодиоди но ще се позанимавам доста!

От тези широкоъгълните според мен ще е наш добре?! (мисля бяха 45° градосови - ъгъл на разпръскване на светлината). Има ги на пазара в едно магазинче дето само светодиоди продават! :)

Даже мисля да са примерно сини или зелени някаква по нестандартна светлина или такава която да не дразни и да е в тон с боята на автомобила. :icon_hmm::icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене гасне винаги за около 10сек, но аз не го свързах към бутончето на вратата, а го вкарах горе над плафона. Със светодиодите обаче има проблем. След като ги сложих вече не изгасваше въобще плафона. Предполагам че са с доста по малка консумация и затова така става. Трябва да се сложи още нещо но не знам какво, като го направиш пиши как си го направил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене гасне винаги за около 10сек, но аз не го свързах към бутончето на вратата, а го вкарах горе над плафона. Със светодиодите обаче има проблем. След като ги сложих вече не изгасваше въобще плафона. Предполагам че са с доста по малка консумация и затова така става. Трябва да се сложи още нещо но не знам какво, като го направиш пиши как си го направил.

 

Ето клипче: качено е на машина вкъщи!

Ето клипче:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...