Премини към съдържание

Предупредителна лампа за проверка на двигателя


f18

Препоръчано мнение

Днес ми светна лампата "Предупредителна лампа за проверка на двигателя" (така е описана в книжката - горе в дясно)

Свети и не изгазва. Разбира се ще отправя въпроса към БС утре, но имате ли някакви идеи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми светна лампата "Предупредителна лампа за проверка на двигателя" (така е описана в книжката - горе в дясно)

Свети и не изгазва. Разбира се ще отправя въпроса към БС утре, но имате ли някакви идеи.

Ходих днес в БС - казаха ми че причината е моментна грешка на работата на ламбда-сондата.

Инетерсно - моментна - но после лампичката check-engine светеше непрекъснато до посещението в БС и аз до последно не знаех аджеба това моментен или постоянен проблем е от който може да ми спре колата в близките километри.

Изследвали са работата на сондата и всико е ок. Казаха ми че засега тъй като ламбдата си работи добре нямат основание да я сменят, но ако се повтори случката да се обадя да я сменят.

В мен обаче остава едно такова усещане - ами ако беше ми се случило това на път - примерно на морето - може ли да запецна на пътя поради тази причина. И друго мислех си че новата кола ми дава някаква сигурност в техническо отношение - явно не е съвсем така ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли една карта с телефонен номер?

На мен ми дадоха и ми казаха, че където и да съм в Европа (включително и в България) като се обадя до 1 час са при мен. Ако не могат да я оправят на място я вземат и до дна три дни ми се обаждат от къде да си я взема.

А ако пътувам по Европа ми дават друга кола да си продължа, а моята ми я докарват като е готова.

В Тополовград пред Декември 2007 година някакви са закъсали в преспите и взели, че се обадили. След 30-40 мин. са отишли и са ги изровили от преспите. Освен това от застрахователя ми дадоха друга карта за безплатна пътна помощ и репатриране, а последното е доста важно, защото цените са доста яки. Преди 5-6 години за такава процедура във Варна ми взеха 40 лв. за има няма 4-5 километра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха - надявам се да не се стига до там - имам, разбира се - но не знаех че са толко експедетивни - благодаря за инфото - ще го имам впредвид.

p. s. тъпото е че се появява една обобщена грешка check engine - и ти не знаеш

1-во: нещо важно ли е или второстепенно - доколкото разбрах такава грешка ще се появи от "няма масло в двигателя" ... до "изгорелите газове не са в нек'ви еко-норми",

2-ро: дали в момента все още го има проблема или се е проявил преди ден-два, но в момента всичко е ок....

Редактирано от f18
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инетерсно - моментна - но после лампичката check-engine светеше непрекъснато до посещението в БС и аз до последно не знаех аджеба това моментен или постоянен проблем е от който може да ми спре колата в близките километри.

В мен обаче остава едно такова усещане - ами ако беше ми се случило това на път - примерно на морето - може ли да запецна на пътя поради тази причина. 

 

 

 :mitsu-smiley:  Колега, тази лампа свети в оранжево и не трябва да се притесняваш изобщо. Притесненията идват когато ти светне червена лампа .   Поздрави !  :mitsu-smiley:

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз споделям това мнение. Това не е BMW, като светне грешка имаш ХХ км да стигнеш в най-близкия сервиз. Преди доста години ме викаха да боря един такъв комп. Светнала някаква грешка и след 100 км колата спряла.

При нашите коли това съобщение излиза, когато бензина е калпав или двигателя е претоварен (карал си дълго време с високи обороти). Обикновено не се стига до по-тежки ситуации. В най-лошия случай компа ще те принуди да караш с не повече от 100 км/ч за известно време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно този проблем аз си го реших , сменя се нещо, за което казаха , че е " Лада сонда"

/ за философите : въобще не ме интересува как се казва , но така звучи "

Гаранционно е и не боли :)

 

 

Поздрави на всички на които липсвах :) отдавна не бях влизал във форума , много е променен и трудно се ориентирам , май ще ми трябва време да свикна :icon_rock:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно този проблем аз си го реших , сменя се нещо на което казаха , че е " Лада сонда"

/ за филосовите : въобще не ме интересува как се казва , но така зеучи "

Гаранционно е и не боли :)

 

 

Поздрави на всички на които липсвах :) отдавна не бях влизал във форума , много е променен и трудно се ориентирам , май ще ми трябва време да свикна :icon_rock:

 

И не ти взеха нищо?

Явно вашият БС гради нов имидж...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали е гаранционно ? Какво да ми вземат ?

Нали искат пак да си купя кола от тях , е тогава ще ме глезят :) , че коли сега на всеки ъгъл продават :icon_rock:

Ако не съм доволен от обслужването сменям колата има и други японски коли :)

Редактирано от ivoVartanian
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...