Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Предупредителна лампа за проверка на двигателя


f18

Препоръчано мнение

Днес ми светна лампата "Предупредителна лампа за проверка на двигателя" (така е описана в книжката - горе в дясно)

Свети и не изгазва. Разбира се ще отправя въпроса към БС утре, но имате ли някакви идеи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми светна лампата "Предупредителна лампа за проверка на двигателя" (така е описана в книжката - горе в дясно)

Свети и не изгазва. Разбира се ще отправя въпроса към БС утре, но имате ли някакви идеи.

Ходих днес в БС - казаха ми че причината е моментна грешка на работата на ламбда-сондата.

Инетерсно - моментна - но после лампичката check-engine светеше непрекъснато до посещението в БС и аз до последно не знаех аджеба това моментен или постоянен проблем е от който може да ми спре колата в близките километри.

Изследвали са работата на сондата и всико е ок. Казаха ми че засега тъй като ламбдата си работи добре нямат основание да я сменят, но ако се повтори случката да се обадя да я сменят.

В мен обаче остава едно такова усещане - ами ако беше ми се случило това на път - примерно на морето - може ли да запецна на пътя поради тази причина. И друго мислех си че новата кола ми дава някаква сигурност в техническо отношение - явно не е съвсем така ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ли една карта с телефонен номер?

На мен ми дадоха и ми казаха, че където и да съм в Европа (включително и в България) като се обадя до 1 час са при мен. Ако не могат да я оправят на място я вземат и до дна три дни ми се обаждат от къде да си я взема.

А ако пътувам по Европа ми дават друга кола да си продължа, а моята ми я докарват като е готова.

В Тополовград пред Декември 2007 година някакви са закъсали в преспите и взели, че се обадили. След 30-40 мин. са отишли и са ги изровили от преспите. Освен това от застрахователя ми дадоха друга карта за безплатна пътна помощ и репатриране, а последното е доста важно, защото цените са доста яки. Преди 5-6 години за такава процедура във Варна ми взеха 40 лв. за има няма 4-5 километра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха - надявам се да не се стига до там - имам, разбира се - но не знаех че са толко експедетивни - благодаря за инфото - ще го имам впредвид.

p. s. тъпото е че се появява една обобщена грешка check engine - и ти не знаеш

1-во: нещо важно ли е или второстепенно - доколкото разбрах такава грешка ще се появи от "няма масло в двигателя" ... до "изгорелите газове не са в нек'ви еко-норми",

2-ро: дали в момента все още го има проблема или се е проявил преди ден-два, но в момента всичко е ок....

Редактирано от f18
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инетерсно - моментна - но после лампичката check-engine светеше непрекъснато до посещението в БС и аз до последно не знаех аджеба това моментен или постоянен проблем е от който може да ми спре колата в близките километри.

В мен обаче остава едно такова усещане - ами ако беше ми се случило това на път - примерно на морето - може ли да запецна на пътя поради тази причина. 

 

 

 :mitsu-smiley:  Колега, тази лампа свети в оранжево и не трябва да се притесняваш изобщо. Притесненията идват когато ти светне червена лампа .   Поздрави !  :mitsu-smiley:

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз споделям това мнение. Това не е BMW, като светне грешка имаш ХХ км да стигнеш в най-близкия сервиз. Преди доста години ме викаха да боря един такъв комп. Светнала някаква грешка и след 100 км колата спряла.

При нашите коли това съобщение излиза, когато бензина е калпав или двигателя е претоварен (карал си дълго време с високи обороти). Обикновено не се стига до по-тежки ситуации. В най-лошия случай компа ще те принуди да караш с не повече от 100 км/ч за известно време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно този проблем аз си го реших , сменя се нещо, за което казаха , че е " Лада сонда"

/ за философите : въобще не ме интересува как се казва , но така звучи "

Гаранционно е и не боли :)

 

 

Поздрави на всички на които липсвах :) отдавна не бях влизал във форума , много е променен и трудно се ориентирам , май ще ми трябва време да свикна :icon_rock:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно този проблем аз си го реших , сменя се нещо на което казаха , че е " Лада сонда"

/ за филосовите : въобще не ме интересува как се казва , но така зеучи "

Гаранционно е и не боли :)

 

 

Поздрави на всички на които липсвах :) отдавна не бях влизал във форума , много е променен и трудно се ориентирам , май ще ми трябва време да свикна :icon_rock:

 

И не ти взеха нищо?

Явно вашият БС гради нов имидж...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали е гаранционно ? Какво да ми вземат ?

Нали искат пак да си купя кола от тях , е тогава ще ме глезят :) , че коли сега на всеки ъгъл продават :icon_rock:

Ако не съм доволен от обслужването сменям колата има и други японски коли :)

Редактирано от ivoVartanian
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...