Премини към съдържание

Съвет за последици от изваден шарнир


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Минах през огромна дупка и ми се извади предният десен (долен) шарнир.Понеже застрахователите ще правят експертен оглед искам да се инфррмирам предварително дали може да има някакви невидими на пръв поглед други повреди.Това което се вижда в момента е,че шарнирът е изваден,полуоската също е извадена от страната на деференцияла скъсала е маншона.Под колата имаше грес и капки двигателно масло.

 

И евентуално ако можете да ме насочите към някой добър сервиз за ходовата част.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Минах през огромна дупка и ми се извади предният десен (долен) шарнир.Понеже застрахователите ще правят експертен оглед искам да се инфррмирам предварително дали може да има някакви невидими на пръв поглед други повреди.Това което се вижда в момента е,че шарнирът е изваден,полуоската също е извадена от страната на деференцияла скъсала е маншона.Под колата имаше грес и капки двигателно масло.

 

И евентуално ако можете да ме насочите към някой добър сервиз за ходовата част.

 

Доста неприятен момент.. хубаво е да погледнете и другите шарнири и евентуално носачите, явно удара е бил силничък. Ако имаш някой познат, който има виждане към тези неща да погледне, така по описание можем само да гадаем и да даваме насоки.. пък и аз не съм голям разбирач. Ще е хубаво да споделиш къде ти трябва сервиз - като град ;)

Успех и дано няма нещо по сериозно.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста неприятен момент.. хубаво е да погледнете и другите шарнири и евентуално носачите, явно удара е бил силничък. Ако имаш някой познат, който има виждане към тези неща да погледне, така по описание можем само да гадаем и да даваме насоки.. пък и аз не съм голям разбирач. Ще е хубаво да споделиш къде ти трябва сервиз - като град ;)

Успех и дано няма нещо по сериозно.

 

Извинявам се :) за София става въпрос, а колата е Mitsubishi Galant 2.4GDI .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Минах през огромна дупка и ми се извади предният десен (долен) шарнир.Понеже застрахователите ще правят експертен оглед искам да се инфррмирам предварително дали може да има някакви невидими на пръв поглед други повреди.Това което се вижда в момента е,че шарнирът е изваден,полуоската също е извадена от страната на деференцияла скъсала е маншона.Под колата имаше грес и капки двигателно масло.

 

И евентуално ако можете да ме насочите към някой добър сервиз за ходовата част.

Хубаво е в такъв случай, освен изброените неща, да ги убедиш да ти изпишат и задния шарнир с кривия носач, понеже товара е легнал на него и скоро може да те изостави, а също и спирачния маркуч..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За майстор се обади към Пламен (DJ Tymbi) в София той може да ти свърши работа! :)

 

 

 

Благодаря за съдействието,сега трябва да намеря дясно вътрешно каре :) в Ратола ми поискаха 600 лв

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието,сега трябва да намеря дясно вътрешно каре :) в Ратола ми поискаха 600 лв

 

За части ако искаш си направи справка в Евро 07 имат и сайт. Ако решиш да купуваш части от там ми пиши, аз си взех от тях крив носач и ми дадоха данни на една фирма, през която ми направиха намаление от 190 на 140лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За частите от Евро 07 не се пишат добри неща във форума нещо. До колкото разбрах колата е застрахована и застрахователя би трябвало да плати оригиналното каре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега във цитата който посочих колежката, каза че трябва да си търси... аз просто и споделих моето мнение.. както и че ми дадоха данни на фирма за отстъпка и ако реши няма проблем да ги кажа. Никъде не съм и казвам да си вземе точно от Евро 07 или нещо от сорта. Във форумите за всичко можеш да намериш плюване.. ясен пример е голямата тема за маслата.. Казвам каквото зная и с какво мога да помогна, не задължавам никого с нищо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал да не ходи там, но има известен процент крайни мнения за тях и част от продуктите им. (някъде мисля че имаше една тема за шарнири и кормилни накрайници);

 

От друга страна е по-добре ако може да се платят да се използват ОЕМ части. 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието,сега трябва да намеря дясно вътрешно каре :) в Ратола ми поискаха 600 лв

 

 

На симеоновско шосе ще ти го рециклират перфектно. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И какъв ще е този крив носач за 140 лева - Китайски. Сам си прави изводите колко ще изкара.

 

190 лв - Германски.. пък и китайски се е пак по добре от турски ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...