Премини към съдържание

ангренажен ремък


gergi

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам един въпрос. Сменях ремъци и видях, че са два и въпросът ми е: чрез малкия ремък какво се задвижва?

Редактирано от SLX
правопис
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, имам един въпрос.сменях ремъци и видях ,че са два .и въпроса ми е :чрез малкия ремък какво се задвижва?

Малкия ремък задвижва балансиращия вал. Вероятно караш двулитров Галант, само те имат балансиращ вал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малкия ремък задвижва балансиращия вал. Вероятно караш двулитров Галант, само те имат балансиращ вал.

Да, извинявам се. Моторът е 2., ако се скъса, какво може да стане?

Редактирано от SLX
правопис
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малкия ремък задвижва балансиращия вал. Вероятно караш двулитров Галант, само те имат балансиращ вал.

 

И GDI-то също.:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, имам един въпрос.сменях ремъци и видях ,че са два .и въпроса ми е :чрез малкия ремък какво се задвижва?

Този ремък задвижва единия балансиращ вал ( те са два по принцип) ,а другия бал. вал се задвижва от основния агр. ремък...........по принцип тези валове са сложени за да обират вибрациите от втори и трети ред.........ако се скъса, 70% от случаите от моя опит се омотава около зъбното колело на кол. вал и прескача основния ремък , а това е много лошо , тъй като губи центровката и от там клапаните се срещат с буталата...........

Останалите 30 % са да не стане нияо, тъй като като се скъса, той пада в един от ъглите на капака на агр. ремък и там си седи.............когато се скъса ,трябва да се усетят едни вибрации...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да извинявам се мотора е 2.отд.ако се скъса какво може да стане

Ако се скъса малкия ремък, влиза между големия и зъбните колела и става на ето такива парчета..ЦЪК

 

Обаче това не е всичко :) с големия ремък става ето ТОВА

А ако още не си се навил да го сменяш, мога да ти покажа какво става и с клапаните и буталата..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се скъса малкия ремък, влиза между големия и зъбните колела и става на ето такива парчета..ЦЪК

 

Обаче това не е всичко :) с големия ремък става ето ТОВА

А ако още не си се навил да го сменяш, мога да ти покажа какво става и с клапаните и буталата..:D

Колеги, мерси. Аз ги смених, но исках да знам за себе си. Понеже за първи път виждам.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...