Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Панелен спортен филтър


Препоръчано мнение

Моля колеги да ми кажете от къде да си поръчам Панелен спортен филтър на К&Н за Колтчето...Ще съм много благодарен и ценичка ако ми кажете..някъде от БГ да се поръчва че иначе доставката ще е скъпа сигурно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв филтър. Достави ми го колегата SLX от щатите, за което съм му много благодарен. От тук си купих само почистващия комплект за 40 лв. Потърси в нета дали няма дистрибутор на КиН за БГ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж това http://drive.bg/index.php?ModelId=5578&cPath=10105_10360

Не знам дали е за твоят колт,ако не потърси в страницата им -има доста за :mitsu-smiley: .

Редактирано от Dragon3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 3 месеца ...

Аз като един абсолютен лаик да питам ... кава е разликата между обикновенния и спортния филтър? Разликата в цената е твърде голяма ... все пак не е двойно - тройно на обикновенния , а повече от дестторно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като един абсолютен лаик да питам ... кава е разликата между обикновенния и спортния филтър? Разликата в цената е твърде голяма ... все пак не е двойно - тройно на обикновенния , а повече от дестторно.

 

Спортния филтър чисти по-фино въздуха, пропуска 40-50% повече въздух което подобрява резпонза на мотора и го прави усезаемо по динамичен във високите обороти и при рязко подаване на газ когато мотора има нужда от въздух. Също така спортния филтър K&N има над 100 000 км живот. Той се чисти и омаслява с почистваш комплект. Като сметнеш за тия километри колко обикновени филтъра ще смениш и каква е цената им ще видиш, че цената излиза :). Това е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де каква е разликата между панелния и конусовидния спортен филтър ?! Аз си джиткам със конусовиден (червен) 40 лева си го купих, вярно разлика в динамичноста на мотора има, но пак питам, освен цената каква е другата разлика? 100 000 км. живот ли, почистващи химии ли ? 2 години карам зима лято с тоя филтър, прах го 1 път и не е мръднал..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де каква е разликата между панелния и конусовидния спортен филтър ?! Аз си джиткам със конусовиден (червен) 40 лева си го купих, вярно разлика в динамичноста на мотора има, но пак питам, освен цената каква е другата разлика? 100 000 км. живот ли, почистващи химии ли ? 2 години карам зима лято с тоя филтър, прах го 1 път и не е мръднал..

 

Абе, я кажи какво точно означава "прах го"???

Ако панелния спортен филтър дава 40% повече въздух, то конусния дава 50% и повече защото смуче на 360 градуса. Да обаче, конусния тип и типа гъба са за турбо коли които имат кулер. Панелния тип е за атмосферен двигател. Да сложиш конус на обикновен атмосферен мотор и да не е изолиран е голяма ГЛУПОСТ. Качваш си разхода и не печелиш нищо защото смуче горещия въздух от коша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал ли си със конус ? не ми е вдигал разхода, за турбини и атмосфери добре, а под пране става дума за вода, гъба и малко веро :) а за изолирането не знам какво имаш в предвид. Коша съм го демонтирал като цяло, а филтъра е закрепен към тръбата на инжекцията със затегаем пръстен. При мен всичко се държи доста добре.

Редактирано от Emil Dimitrov
Правописни грешки
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, съм карал с конус, защото ти казвам, че това е безсмислено ако конуса не е изолиран. Под изолиран имам в предвид да има преграда между него и мотора, за да не смуче горещия въздух от мотора и този който идва от радиатора. Горещия въздух е беден на кислород, няма изгаряне и от там по-голям разход и по-ниска мощност. Т.е. получава се обратен ефект. Само един звук и нищо повече. Кош се казва на двигателния отсек. А филтъра е закрепен чрез гумен маркуч към въздушния колектор. И да ти кажа, че на 1.3 мотора още повече няма файда от спортния филтър, защото няма дебитомер, но това е друг въпрос.

 

Ето ти изолиран филтър:

 

http://farm4.static.flickr.com/3153/2557047064_a35456d560.jpg?v=0

 

Ето ти кит:

 

http://2.bp.blogspot.com/_ziaUBnWHOWg/SlU7oAfKCxI/AAAAAAAAAUE/E-l1ZiDTsl8/s400/57-3031-1.jpg

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, и ако само си го прал с веро, много лошо... не е много далече момента в който ще ти се наложи да припасваш клапани :) Филтъра ти вече не чисти въздуха! Трябва да се омасли задължително! И не се пере с веро!

 

Edit: Ето ти технологията за почистване на спортен филтър :link:

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

окей :) МИр да има! утре демонтирам :)

 

Ама аз не ти се карам бре човече :) Просто ти обяснявам нещата такива каквито са. Всеки сам решава какво и как да прави. Спортния филтър представлява грубо казано един плат. Тоя плат сам по себе си не чисти. Той се омаслява и тогава започва да задържа мръсотията от въздуха. Аз също не съм се родил научен, но преди да си изкарам филтъра да го чистя се поинтересувах как седят нещата. Купих си почистващ комплект и вече два пъти го ползвам и имам още да го ползвам за напреде. Ти като си изпрал твоя филтър с веро, си му свалил "мазното" просто... Поздрави!

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е ! Никой не е роден научен, и едно от малкото добри качества които имам е да слушам какво ми говорят :) махнах конуса и си сложих оригиналния панел, дори си купих и нов филтър. А Емо с теб тряа се видим на по няколко бири ! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е ! Никой не е роден научен, и едно от малкото добри качества които имам е да слушам какво ми говорят :) махнах конуса и си сложих оригиналния панел, дори си купих и нов филтър. А Емо с теб тряа се видим на по няколко бири ! :)

 

Ами следи срещите във Варна, и когато имаш възможност заповядай. Ей го къде е Шумен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...