Премини към съдържание

Поддръжка


Препоръчано мнение

Здравейте, много искам да си купя Каризма, когато имам възможност де, но не знам дали ще е изгодно, в смисъл дали е много скъпа поддръжката на този автомобил.Ако можете да ми разясните някои предимства на модела и сравнение с други коли от този клас(като цена на поддръжка, разход на гориво(бензин/дизел)) примерно Рено, фолксваген, Волво и такива

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за една година съм вкарал около 3К лева без бензина (данъци, гражданска, каско, начална поддръжка, консумативи, паркинги, глоби за неправилно паркиране, винетки, автомивки, майстори и т.н.). Ти си прецени много ли е, малко ли е... за другите марки не мога да дам толкова детайлна статистика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много искам да си купя Каризма, когато имам възможност де, но незнам дали ще е изгодно, в смисъл дали е много скъпа поддръжката на този автомобил.Ако можете да ми разясните някои предимства на модела и сравнение с други коли от този клас(като цена на поддръжка, разход на гориво(бензин/дизел)) примерно Рено, фолксваген, Волво и такива

Здравей и добре дошъл ...

Спрял си се на добър избор на автомобил :icon_thumbup: сравнително икономичен и доста здрав ..

Ако вземаш бензинов, 1.8GDI няма аналог в класа си за сравнение...Просто само го мирише бензина, но има и една лоша новина- не подлежи на газификация...

Ако мислиш да слагаш газ, 1.6 е твоят избор ...Също доста икономичен и мното здрав автомобил...

Няма "родилни" дефекти по двигател, купе и окачване ..Единственият недостатък е скоростната кутия, която е на рено...

При дизелите, не можем да говорим за сравнение, защото омежду Каризма и трите коли които си изброил, няма никаква разлика, освен с Фолксвагена ...

И каризма и Рено и Волво са с един и същ мотор, 1.9 ТД на Рено.. Разликата е че Каризмата е с по здраво окачване от другите и изисква по малко поддръжка... :good:

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за 2 години съм сменил :

2 шарнира , кабели за свещи , накрайник , дясна полуоска ( не беше наложително но я смених ),

гумички на спир. апарат, гумички на помпата на съединителя и това е .

Горе долу 400 -500 лв ( частите повечето са оригинални - ОЕМ )

 

Ааа да щах да забрявя, и 2 амортисьора на багажника - 36 лв :)

 

Общо взето всичко е относително , зависи на каква кола ще попаднеш .

Редактирано от BallAtriX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много искам да си купя Каризма, когато имам възможност де, но не знам дали ще е изгодно, в смисъл дали е много скъпа поддръжката на този автомобил.Ако можете да ми разясните някои предимства на модела и сравнение с други коли от този клас(като цена на поддръжка, разход на гориво(бензин/дизел)) примерно Рено, фолксваген, Волво и такива

Обади се някой път,когато си в Търново и ще си поговорим :) !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обади се някой път,когато си в Търново и ще си поговорим :) !
хах ок, тъкмо може да покажеш как върви машината :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...