Премини към съдържание

Дайте решение за бавните колани


Препоръчано мнение

Здравейте,темата с бавно прибиращите се колани(че на моменти и неприбираши се) предполагам вълнува не само мен,но и доста други колеги(доста е досадно).Има ли някакво решение на проблема,смяна на пружийна или пък цели нови колани(от какво стават,къде се продават и цена съответно)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,темата с бавно прибиращите се колани(че на моменти и неприбираши се) предполагам вълнува не само мен,но и доста други колеги(доста е досадно).Има ли някакво решение на проблема,смяна на пружийна или пък цели нови колани(от какво стават,къде се продават и цена съответно)?

 

При мен бяха "неприбиращи се". Честно казано доста време си изгубих докато разбера от какво е, и накрая се оказаха релетата. Смених и на двата колана релетата и сега са огън. Ако ти бавят най-вероятно проблема е в механизма. Отваряш, гледаш и смазваш ако има нужда...Докато не се сблъскаш лице в лице с него, няма да стане :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

При мен бяха "неприбиращи се". Честно казано доста време си изгубих докато разбера от какво е, и накрая се оказаха релетата. Смених и на двата колана релетата и сега са огън. Ако ти бавят най-вероятно проблема е в механизма. Отваряш, гледаш и смазваш ако има нужда...Докато не се сблъскаш лице в лице с него, няма да стане :)

 

Колеги, имам нужда от по-подробно обяснение на " отваряш, гледаш и смазваш". Кое се отваря, има ли опасност да задействам нещо по еарбеците? Иначе коланът е за шофьорската врата, имам странични въздушни възглавници по принцип, напред заключва много яко при рязко опъване, но връщането...., мнооооого време взе да му трябва , няма да казвам как се прибих и как всеки път вече гледам в него:icon_box: като слизам.

 

PS. Видях, че търсачката ме е вкарала в тема за Еклипс, та ако е различно при Спейса, се извинявам, че пиша тук.

Редактирано от Светла
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Махаш кората и ако може да се смаже машинката без да се разглобява смазваш. Ако не може намираш някой, който се е занимавал с такова нещо, понеже пиропатрона е на машинката и ако се задейства оставаш без нея. Ако смазването не е възможно или не помогне по-добре си търси нов колан. Като го сменяте разкачете предварително акумулатора, за да не светне SRS. Възможно е и колана да се опира някъде или нещо да го притиска и за това да не се прибира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко личен опит с моя колан: започна да не се прибира,разглобих пластмасата,дърпам-машинката прибира добре,цялата прашна,ама работи.Поглеждам нагоре към халката на колана-събрала мръсотия и не позволява колана да се движи.С тънка отверка и кърпичка я изчистих и сега колана ми се прибира добре. С механизма внимавай,че ако задействаш патрона, не друго ама ще се уплашиш,като сработи.Милен мисля беше писал да не му се дават кабелите на късо,че тогава се задействал.Успех Светле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, за коя халка става въпрос? Защото си мисля, че май имаше и под пластмасите. На колта пасажерския колан се връща изключително бавно, ама кората май е цяла и ходи до края на багажника и ще разглабям някой по-топъл ден...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз днес разглобих кората на страничната греда и двете предна и задна на пода на вратите. Беше събрало много мърсотия, прибира се мноооооооого бавно. Издухахме всичко с компресор, а патрона е защитен в металната греда, пазихме го. Ефекта на прибиране пак не ми харесва, с една идея по-добре е. В началото засилва да прибира, после забавя или спира, взависимост колко е издърпан колана. Вижда се една черна пластмасова ролка отдолу, уж докрай навива на нея, не опира никъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...