Премини към съдържание

Странна вибрация на Галант


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Имам Галант 96' и от както смених нови предни гуми отзад едното колело се чува някаква странна вибрация на купето,но се усеща съвсем слабо и това започва като настъпя над 90км?

Възможно ли е да е от накладките,защото сутрин като тръгвам и натисна спирачка се чува как стържат накладките по диска ,но след 10 мин това стържене изчезва. Гледах самото колело и спир.апарат но нищо му няма за сега.Накладките ми се струва,че има още малко живот.Молбата ми е ако може някой да даде някакво мнение по-това което пиша.Благодаря предварително :)

Редактирано от kamskister
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това по описанието прилича на:

1. Не балансирана гума или

2. Разбит лагер на главината или

3. Клеасъл спирачен апарат

Проблема може да не е в само една от точките.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Имам Галант 96' и от както смених нови предни гуми отзад едното колело се чува някаква странна вибрация на купето,но се усеща съвсем слабо и това започва като настъпя над 90км?

Възможно ли е да е от накладките,защото сутрин като тръгвам и натисна спирачка се чува как стържат накладките по диска ,но след 10 мин това стържене изчезва. Гледах самото колело и спир.апарат но нищо му няма за сега.Накладките ми се струва,че има още малко живот.Молбата ми е ако може някой да даде някакво мнение по-това което пиша.Благодаря предварително :)

На мен такава вибрация се получаваше при натискане на спирачка с голема скорост.Оказа се крив диск на спирачки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

когато натискам спирачката не се чува това.само когато се движа над 100 и от това което гледам ще е спирачния апарат или небалансирана гума,но се питам друго как съм карал толкова много километри и чак сега се появи тогава спирачният апарат:))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направих и баланс на гумите и пак нищо.спирачният апарат не знам дали е от него защото колелото се върти нормално ,а и не загрява.странна работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направих и баланс на гумите и пак нищо.спирачният апарат не знам дали е от него защото колелото се върти нормално ,а и не загрява.странна работа

Колега, ако имаш крива гума, баланса няма да я изправи. Размени предните със задните гуми и ще разбереш дали проблема е от гумите (джантите) или от спирачен апарат (диск).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...