Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Михаел Шумахер зае първо място в квалификациите на пистата "Сакхир" за утрешното Гран при на Бахрейн, първи старт във Формула 1 за сезона.Седемкратният световен шампион финишира с време 1:31.431 минути и изравни рекорда на бразилеца Айртон Сена с 65 полпозишъни. Новият му бразилски съотборник Фелипе Маса пресече финалната линия за 1:31.478.Той ще започне утре от втора позиция. Трети остана победителят от последната свободна тренировка Дженсън Бътън от тима на Хонда, а настоящият световен шампион Фернандо Алонсо ще стартира в неделя от четвърта позиция. Испанецът приключи с време 1:31.702 минута. Финланецът Кими Райконен му отлетя задния спойлер.

Никой ли не се интересува от тук пищещите от формула 1?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не се интересува от тук пищещите от формула 1?

Аз...........много , обаче си трая :D Фен съм на Ферари и Мишо, но се интересувам и не по малко от развитието на Хонда.......... :D

Но не е ли Мицубиши,значи няма тръпка от състезанията.......... :icon_thumbup: :mitsu-smiley: :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен много повече ми харесват ралитата!!! :icon_rock: :) Много по-атрактивни и разнообразни са, докато F1 си е едно и също около.....хм......23463243478 обиколки. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер съзтезание стана.Браво на хората от btv.Taка ако е целия сезон ще бъде много интересно!

Верно много гот състезание стана, обаче Шуми как го изпуснааааа...........пфууу....... :D Обаче и Хондилаците много движат и те.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добро беше състезанието, и се радвам че германеца не успя да спечели. Съжалявам за Формула 1, но откакто се появи Шуми за мен тя си загуби чара. Просто интригата се загуби. Всъщност откакто загина Айртон Сена :( и въведоха нови правила Формула 1 не е същата. Когато имам време гледам, но преди не можеше никой да ме накара да я пропусна. За тези които са пропуснали състезанието и искат да го гледат, има го в "www.arenabg.com" и "www.torents.bol.bg".

 

Това е класирането на финала в Бахрейн:

1. Фернандо Алонсо (Испания) Рено - 1:29:46.205 часа

2. Михаел Шумахере (Германия) Ферари - + 1.246 секунди

3. Кими Райконен (Финландия) Макларън - + 19.360 секунди

4. Дженсън Бътън (Великобритания) Хонда - + 19.992

5. Хуан Пабло Монтоя (Колумбия) Макларън - + 37.048

6. Марк Уебър (Австралия) Уилиамс - + 41.932

7. Нико Росберг (Германия) Уилиамс - + 1:03.043 минути

8. Кристиан Клийн (Австрия) Редбул - + 1:06.771

9. Фелипе Маса (Бразилия) Ферари - + 1:09.907

10. Дейвид Култард (Великобритания) Ред Бул - 1:15.541

 

класиране при пилотите:

1. Фернандо Алонсо (Испания) Рено 10 точки

2. Михаел Шумахер (Германия) Ферари 8

3. Кими Райконен (Финландия) Макларън 6

4. Дженсън Бътън (Великобритания) Хонда 5

5. Хуан Пабло Монтоя (Колумбия) Макларън 4

6. Марк Уебър (Австралия) Уилиамс 3

7. Нико Росберг (Германия) Уилиамс 2

8. Кристиан Клийн (Австрия) Ред Бул 1

 

класиране при конструкторите:

1. Рено 10 точки

2. Макларън 10

3. Ферари 8

4. Хонда 5

5. Уилиамс 5

6. Ред Бул 1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, стана много хубаво състезание и особено много се кефя, че моят отбор - Макларън има нов спонсор - Джони Уокър. Аааа ...и другото хубаво е, че БТВ-то са осигурили правилните коментатори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Розберг направо учуди всички, а мен и друго ми е странно, но и много ме впечатляви начинът, по който караха всички "новаци" във Ф1. Сигурно 1/3 от всички пилоти караха за първи път в състезание или Масса, който не е карал от доста време, но всички се държаха и представиха по изумителен начин. Та май в тая работа няма случайни неща, явно всички са големи професионалисти и не случайно са им дали да управляват болида.

ааа... а видяхте ли в началото на предаването работещия на стенда двигател /забравих на кой отбор беше/ - как почти целият беше червен, все едно, че всеки момент ще се разтопи. Подобна гледка за пръв път виждам и беше ужасно впечатляваща. Направо колкото и да си чел и слушал Иван Тенчев си казваш "Какви са тези материали, какви са тези технологии? ". Но мисля, че това е изключително добре, защото благодарение на тези мозъци и хора се развива цивилизацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Розберг направо учуди всички, а мен и друго ми е странно, но и много ме впечатляви начинът, по който караха всички "новаци" във Ф1. Сигурно 1/3 от всички пилоти караха за първи път в състезание или Масса, който не е карал от доста време, но всички се държаха и представиха по изумителен начин. Та май в тая работа няма случайни неща, явно всички са големи професионалисти и не случайно са им дали да управляват болида.

ааа... а видяхте ли в началото на предаването работещия на стенда двигател /забравих на кой отбор беше/ - как почти целият беше червен, все едно, че всеки момент ще се разтопи. Подобна гледка за пръв път виждам и беше ужасно впечатляваща. Направо колкото и да си чел и слушал Иван Тенчев си казваш "Какви са тези материали, какви са тези технологии? ". Но мисля, че това е изключително добре, защото благодарение на тези мозъци и хора се развива цивилизацията.

Двигателя беше на Рено, изпускателните колектори бяха нагряти до червено, но това не е учудващо по не за мене, преди години карах Мазерати битурбо.............беше на един мой приятел руснак ,който ми го остави да се "погрижа" за него докато е в Русия ....... :D та една вечер излизаме да се "повозим" :D с един мой приятел и го "покарахме" малко, добре ама понеже тъмно беше и спряхме за кратко.........знаех че не трябва да се гаси веднага, но не очаквах че под мотора ще видя такава гледка, а тя беше че всичко под нея червенееше..... B) :D Просто изгорелите газове така бяха нагряли колектора, че той беше станал червен...........сега има други технологии и изгорелите газове ги отвежда по такъв начин , че облекчава нагряването на колекторите...... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ-ка, вие добре сте го покарали!!! :rijden: :lol: :icon_n_blowup:

Ами да............като се има в предвид че изгорихме около 30 л. бенз за ..........около 1 час каране ............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голям змей 30 л за час каране :icon_devil: !

Поне вървеше ли ?

Епа вървеше ...как да не върви, преди това имаше бал на една моя приятелка, там естествено имаше също наточени коли......тествахме се с едно Корадо, уж много бегало не знам си кво било, ама по Цариградско ситуацията беше такава - той даваше газ , аз отзаде натискам спирачките, толкова "вървяло" :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да............като се има в предвид че изгорихме около 30 л. бенз за ..........около 1 час каране ............ :D

:) Около 25 литра на час горят някои малки самолети, каквито напоследък е модерно да си купуват бизнесмените в България :D . Вие направо сте се престарали с тези 30 литра :D .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Около 25 литра на час горят някои малки самолети, каквито напоследък е модерно да си купуват бизнесмените в България :D . Вие направо сте се престарали с тези 30 литра :D .

Ами имаше много ръчкане.........и за това така, не знам дали знаете , но и обикновенните коли дават около 20л./100км. разход, но моментен :D така че аз лично не се учудих че ни излапа около 30л. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...