Премини към съдържание

Защо замръзва нафтата?


Препоръчано мнение

:mitsu-smiley: Аз, че съм си леко тъп спор няма :icon_shh: . Но от тази статия вместо да си направя някакъв конкретен извод, аз съм още по-объркан. Като изключим иронията в последните редове, каква е поуката в крайна сметка:icon_hmm:? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно човек за да е сигурен трябва да сипва добавки против замръзване стане ли -14 и надолу. Или ако няма подгрев на горивния филтър да остави колата да спи зимен сън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това тука се опитват дани пързалят с някакви изисквания на ЕС ,ама аз в Германия не съм чул на някой да му замръзва нафтата а те също трябва да са по тези норми. А какво да кажем и за Австрия?Или сигурно сме по норми на Испания щом е до -15градуса. Това е невероятно абсурдно в цяла Европа нормите да са еднакви за температурите.За качеството на преработка съм по-съгласен, ама явно тук пък това не сме приели. А преди години като нямаше такива норми в БГ защо нафтата пак замръзваше?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drinks: Мисля че и преди съм го казвал,но добавките за дизел трябва да се сложат когато горивото е с температура над +5 градуса а когато е вече - не се разтварят така ,че когато застудее вече е късно :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми и мене са ми го казвали тва, да не сипвам добавка в студен резервоар, казаха ми да покарам да се стопли колата, да ида на бензиностанцията, да сипя добавката, след което нафтата и така всичко щяло хубаво да се размеси. И като че ли работи тая система.. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми и мене са ми го казвали тва, да не сипвам добавка в студен резервоар, казаха ми да покарам да се стопли колата, да ида на бензиностанцията, да сипя добавката, след което нафтата и така всичко щяло хубаво да се размеси. И като че ли работи тая система.. :D

И аз смятам че това е начинат за превантивни мерки :good: , иначе е ясно че когато нафтата вече се е стегнала не можеш да я оправиш с добавки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...