Премини към съдържание

Шум ?


Анна

Препоръчано мнение

Здравейте,колеги :)

От няколко дни Колт-чето ми издава странен и доста силен звук......закарах колата при майстори и предположиха,че е от някакъв лагер на климатика,но не се наеха да го поправят :(

Обръщам се към вас за съвет понеже тук в Бургас няма майстор на който да се доверя на 100% че ще оправи колата /или поне аз незнам за такъв/. А за звука - бръмчи като трактор :) и като пусна климатика почти спира. Ако някой може да ми помогне пък било то и със съвет,ще бъда много благодарна!!! Колата е 98г , 1300куб , бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл тропа ли като дизел или вие?

Ако е тропането може би повдигачите трябва да се настроят, ако вие може да е обтяжна ролка! Аз също страдах със тези две болести! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като се свали ремъка би трябвало да се разбере от къде е шума. Ако е ролката на климатика се чува хруптене като че мели черупки от орехи. В повечето случаи е необходима скоба за да се извади лагера, а цената му е около 30лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

0897548135 търси Наско.От години ми оправя колите,между които 3 колта,така че е доста наясно с модела.Кажи му ,че Илия ти е дал номера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виенето е от лагера на магнитния съединител на климатика.Най- добре отиди в сервиз за авто-климатици,защото за подмяната на този лагер се източва фреона,сваля се компресора и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре :) а ако я карам още малко така,може ли да стане по-сериозно .....

 

винаги може да стане по сериозно, зависи най- вече от проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре :) а ако я карам още малко така,може ли да стане по-сериозно .....

Може този лагер да блокира и да те остави на път.Не знам какво друго върти този ремък,освен климатика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Благодаря на всички за съдействието :) колата вече е оправена и пак си мърка като коте :)

Беше лагера на климатика /както предположихте/ , а майстора се казва Митко и се намира в "Акациите" след затвора, ако някой има проблем с климатика,той е човека :) работи бързо,качествено и евтино :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...