Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпрос


Препоръчано мнение

Колега, не съм чул на някой автомобил да мери вискозитета, пък и той е доста относително нещо и зависи от температурата и т.н.

Показва ти липсата на налягане - провери си нивото и дали няма друг проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението.Става въпрос за Спейс вагон 2000 16v. Бихте ли ми казали този двигател има ли датчик за ниво и налягане на маслото и съответно къде се намират?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за налягане най-вероятно е точно до масления филтър, но не съм сигурен - провери..

Колега, ако кажеш какъв е проблема е по-вероятно някой да ти помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Целия ми проблем е че отскоро притежавам Митсубишито. Като цяло колата много ми допада но като типично японски автомобил ме изненадва с различни особенности и "хрумки".Нямам каквато и да било литература за нея. Има доста неща които ме интересуват но проблема с лампата ми се струва най спешен. Тя е жълта,с масльонка и нарисувана вълнообразна линия под нея. Най често светва когато автомобила е добре загрял .Свети около 30 секунди и загасва. След известно време това се повтаря. Интервалите на светванията са неопределени и не зависят от оборотите на мотора. На таблото иначе си има друга червена лампа за маслото която си работи съвсем нормално .Ще се радвам ако помогнете!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е сигнал за ниско ниво на маслото, а другото е за ниско налягане.

Провери си нивото на маслото от щеката :icon_blush:

Погледни тук за ръководства. Има едно на руски много подходящо :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Тази нощ ще почета и утре ще пишаза резултата. Нивото иначе е добро и предполагам че става въпрос за повреден датчик.Ще го сменя ако го открия :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това е от датчика, но няма добър контакт с клемата. Ако е развален няма да ти свети лампата преди запалване, още повече по време на движение да ти присветва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз също карам SpaceWagon само че е 1800..... и аз имах същия проблем..... според мен това не е лампа за масло, а индикация колко вода имаш в казанчето за измиване на фаровете..... сипи си малко течност в малкото казанче и ще спе да ти свети.....

 

РАДО(GSM: 0888500512 )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Лампата за нивото на водата на чистачките представлява нещо подобно на радиатор, с отвор от едната страна и е ставало въпрос, че е доста объркващо на тези генерации Мицубиши :wacko2:

Все пак на тази лампа няма масльонка с вълнички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето за тези си говорим /малко лошо качество.../

Течност за чистачки

http://img62.imageshack.us/img62/800/chistachki4re.jpg

Налягане на маслото

http://img80.imageshack.us/img80/4484/maslonaliagane5ux.jpg

Ниво на маслото

http://img80.imageshack.us/img80/2885/maslonivo2dl.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта.Открих и двата датчика и контролните им лампи. Проблема идваше от буксата на датчика за нивото. Би трябвало да се сетя за нея при положение че се наложи по същата причина да изрежа буксите на кабелите на датчиците на АВS на задните колела :icon_doh: .Когато разгледаш буксите изглеждат съвсем наред,но дефакто не контактуват. Надявам се и в бъдеще да мога да разчитам на помощта ви. Между другото бихте ли споделили за свестен магазин за авточасти Мицубиши в София.Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото бихте ли споделили за свестен магазин за авточасти Мицубиши в София.Благодаря предварително!!!

 

Погледнете този пост! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Mitsubish Space Star 2002, 1.6i

Имам следния проблем - часовника на дисплейа ми се ресетва произволно. В началото допусках, че се случва като минавам през неравности по пътя, но и в покой пак се ресетва. Някой има ли идея защо и как се случва? Баща ми е забелязал, че ако е настроил на екрана да се вижда средния разход на гориво това се случва доста по-рядко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Накъде бях чел че го има този проблем и при новите Галанти - лоши спойки на платката на часовника - сваля се и се презапояват :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...