Премини към съдържание

Качество на изработка на новите Outlander-и ?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги ! От вече месец съм горд собственик на Outlander 2,2 HDI мотор, ниво Instyle. Първоначални впечатления - предостатъчна динамика, много добра стабилност имайки предвид теглото и по-високия ц-р на тежестта, много добра сноуроуд ( друга не съм тествал ) проходимост, приятна возия. Страхотно вътрешно оборудване - имам предвид глезотийките, местата за съхранение на предмети и т.н. Слаба шумоизолация, нискокачествени пластмаси - не отиват на такъв клас автомобил. Дотук добре. За съжаление се вкарах в голямо приключение с тази кола. На 300(триста) км пробег изгуби мощност, започна да работи като на 3 цил и вкара авариен режим. Репатрак, БС, след 3 дни установиха, че е дала фира дюза. Причина - лош късмет :). На 1500 км колата угасна в движение при 120 км/ч и не искаше да запали около 20 мин. В крайна сметка запали, но познатата схема - авариен режим, репатрак, БС. 1 седмица там, през което време проблема се е повторил неколкократно, причина неустановена, най-вероятно влага в ел. инсталацията. Всичко това при условие, че все още я "разработвам".

Моля за впечатления ако има колеги, закупили бройки последните месеци - опитвам да разбера дали наистина е лош късмет, или качеството на изработка е спаднало драстично в Холандия. Като база за сравнение ползвам Авенсис 2,2 D4D, който за 100К км влизаше само за филтри, масла и 1 път дискове.

П.С. БС и Асистанса реагираха много адекватно, като и в двата случая осигуриха заместващ автомобил ( било изключение, но ги "убедих", че и случая с колата е изключение )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен наистина е късмет, ама много кофти късмет. Все пак се сглобяват в Холандия от края на 2008г. и доста такива коли се карат у нас, а за такива проблеми аз поне за първи път чувам! Дано да се оправят нещата и това да е!

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам същия модел от 01,09,2009 год. Изминал съм близо 8 000 км. без какъвто и да е проблем. Адски съм доволен от двигателя. /В момента чукам на дървената секция и по главата си.../. Искрено съжалявам за твоите проблеми - явно някой много ти е завидял и те е проклел... :sorry: Не знам дали добре сте го "полели" при покупката, но вземи да направиш един "курбан", та дано прогониш лошото от колцата :icon_angel: Дано това са последните ти проблеми и всичко да се оправи :bowi:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......Не знам дали добре сте го "полели" при покупката, но вземи да направиш един "курбан", та дано прогониш лошото от колцата :icon_angel: Дано това са последните ти проблеми и всичко да се оправи :bowi:

 

Ъхъ.....

Ето ТУК, е едно добро място за поливане на джиплето и изгонване на демоните му!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Аз карам също Outlander, сглобен в Холандия. Засега съм на 35 000 км. и хич не мога да се оплача (пу-пу-пу)! Единственото, което ме дразни (пише го и на други места във форума) е, че по хубавите ни пътища скърцат доста пластмасите по таблото. Решението - Rockford Fosgate аудиосистемата на макс (ако пътниците са от по-издръжливите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Честито! Аз карам също Outlander, сглобен в Холандия. Засега съм на 35 000 км. и хич не мога да се оплача (пу-пу-пу)! Единственото, което ме дразни (пише го и на други места във форума) е, че по хубавите ни пътища скърцат доста пластмасите по таблото. Решението - Rockford Fosgate аудиосистемата на макс (ако пътниците са от по-издръжливите :)

Колеги, ако може да ми кажете как разбирате, че колата е сглобена в Холандия?

Мерси предварително за инфото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...