Премини към съдържание

Масло за скоростите


milenjs

Препоръчано мнение

Преди време сменях лагер на първичния вал на скоростната кутия и тогава наляхме масло Texaco 75W80, такова имаше тука. Лятото започна да вклчва 2-ра с хъркане ако скоростта е малко по-висока и като че ли с лек удар, малко по-трудно и 3-та. Не е болка за умиране ама... Направи ми впечатление че сутрин като е по-хладно го няма този ефект, влизат "мазно". Като покарам - започва. Сега в студовете си е ОК всичко.

Мислех си че проблема ми е в синхронизаторите макар че на око бяха ОК но сега си мисля че може и да е от маслото, като се разкара и загрее да става рядко, знам ли. Или поне с подходящо масло да се пооправят нещата.

Мисля да пробвам с Lique Mily (GL4+) SAE 75 W-90, по каталога им дават това или (GL3+) SAE 75 W-80. Кое ще е по-подходящо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така пише и в каталога на Lique Moly, въпроса е кое от двете ще е по-подходящо за скоростна кутия втора младост ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така пише и в каталога на Lique Moly, въпроса е кое от двете ще е по-подходящо за скоростна кутия втора младост ;)
Lique Mоly (GL4+) SAE 75 W-90... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, колеги!

Бих желал да споделя следният проблем:

Карам Спейс стар 1.3, кутията е френска на Рено. КОгато сменям предавките от 3-та на 2-ра се чува хъркане. От 1-ва на 2-ра го няма този проблем. Има масло в коростната кутия, но не знам дали е за смяна. Възможно ли е проблемът да е от това, че му е дошло времето за смяна, или някъде другаде. Синхронизатори, или... Някой знае ли каква е цената на синхронизаторите за френските кутии?

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на кирилица другия път :(

Сигурен ли си че е на Рено кутията ти? Че с тези проблеми които казваш ми се сторва че е японска ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, на 1,3 мисля, че няма с японска кутия, а и задната е с пръстен

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай и малки букви ;)че Роско ще се поти да ти коригира мненията и да ги вкара в час с българския правопис!

Пусни номера на рамата за да ти се отговори точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами напиши го в някое от мненията си, без него може само да гадаем. Аз лично си мисля че френските кутии са на дизелите които са френски.

Друго по което може да се ориентираш е количеството масло което събира - на едно приятелче като му наливаха масло на скоростите на рено19 ходи да гледа да не би да тече от някъде - не можа да повярва че събра 4 кила и нагоре ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля така.. благодаря все пак. Ще напиша номера като се прибера да го видя.. поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, и аз имах същият проблем - след като покарам малко и втора скорост хърка. Ходих при познати майстори и ми казаха да сложа по-гъсто масло от това, което е по каталог. Сега вече не хърка, но постепенно се оправи, а не веднага след смяната. Не съм отварял скоростната кутия и си мисля, че синхронизаторите са тръгнали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...