Премини към съдържание

Странни вибрации


Препоръчано мнение

Здравейте,колеги!Тази вечер,прибирайки се от работа установих,че като включа на 5-та предавка се появяват странни и доста силни вибрации...Забелязах също,че на други предавки като че ли не се появяват.Пробвах да увелича скоростта и усетих .че при около 80 км/ч вибрациите намаляват осезателно.Като снижа скоростта се появяват отново.Някой дали знае каква е причината?...Може ли да е каре на кардан?Или е нещо друго?Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!Тази вечер,прибирайки се от работа установих,че като включа на 5-та предавка се появяват странни и доста силни вибрации...Забелязах също,че на други предавки като че ли не се появяват.Пробвах да увелича скоростта и усетих .че при около 80 км/ч вибрациите намаляват осезателно.Като снижа скоростта се появяват отново.Някой дали знае каква е причината?...Може ли да е каре на кардан?Или е нещо друго?Благодаря предварително!

 

Здрасти!

Гумите как са ти? Предните балансирал ли си ги скоро?

Съединителя как ти е?

 

Опиши по-подробно проблема. Има ли вибрации при зацепването на съединителя? Как се променя положението в зависимост от оборотите? Шумове някакви странни появяват ли се?

При мен такива проблеми най-вече са се появявали при лош баланс на предни колела. Имах случай с външно каре със счупен уплътнителен лагер на единия лъч, което също създаваше вибрации, но над 50 вече беше опасно да се кара, така че се съмнявам при теб случая да е такъв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е вибрациите да идват от двигателя? Нормално е мотора да се тресе, ако го караш на 5-та скорост с 40-50 км/час. Ако е от нещо друго, тогава би трябвало да няма значение на коя скорост е колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е вибрациите да идват от двигателя? Нормално е мотора да се тресе, ако го караш на 5-та скорост с 40-50 км/час. Ако е от нещо друго, тогава би трябвало да няма значение на коя скорост е колата.

Ами относно гумите-"преобух"го преди 20-на дни и са балансирани...Възможно ли е да е паднал баланс и чак толкова да тресе???А не смятам че е от ниска скорост-карам си го както винаги и затова се изненадах от силните вибрации....

Но като се замисля наистина тресе само на 5-та и то изчезва чак около 80-85км/ч....Също така и аз мисля ,че не би трябвало да има значение на коя предавка съм,но е факт...

Утр ще гледам да пробвам на "чист"път за да тествам по-спокойно...

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При колите с "висящи" лагери на кардана се получават подобни вибрации като се прецакат. Паджерото има ли такива?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами относно гумите-"преобух"го преди 20-на дни и са балансирани...Възможно ли е да е паднал баланс и чак толкова да тресе???А не смятам че е от ниска скорост-карам си го както винаги и затова се изненадах от силните вибрации....

Но като се замисля наистина тресе само на 5-та и то изчезва чак около 80-85км/ч....Също така и аз мисля ,че не би трябвало да има значение на коя предавка съм,но е факт...

Утр ще гледам да пробвам на "чист"път за да тествам по-спокойно...

 

Ами да, ти усещаш най-добре колата си. Идеята ми е, че понякога проблемите са доста банални. А има ли вариант когато са ти балансирани, да не е направено като хората? Доколкото разбирам преди 20 дни си сложил зимни гуми и от тогава е почнало да тресе. Ами ако е механичен проблема няма значение от предавката. Двигателя че тресе тресе, ама чак толкова че да го усещаш така не ми се вярва. Джантите с които караш зимните гуми железни ли са или алуминиеви? Нещо да е криво по тях, което да влиза в резонанс в определени обороти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, ти усещаш най-добре колата си. Идеята ми е, че понякога проблемите са доста банални. А има ли вариант когато са ти балансирани, да не е направено като хората? Доколкото разбирам преди 20 дни си сложил зимни гуми и от тогава е почнало да тресе. Ами ако е механичен проблема няма значение от предавката. Двигателя че тресе тресе, ама чак толкова че да го усещаш така не ми се вярва. Джантите с които караш зимните гуми железни ли са или алуминиеви? Нещо да е криво по тях, което да влиза в резонанс в определени обороти?

И това си го помислих,обаче пък няма да тресе волана.Дори не трепва.Не знам...Все клоня към каре на кардан....днес ще ходя да го "кача" да видя какво ще излезе.Аза гумите съм сигурен в хората,приятели са ми,а джантите са ми оа алуминиеви,тези с които си карах досега...пък и минаха 20-тина дни от 'преобуването'...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Снощи споделих за проблема си със странните вибрации на Паджерото ми(2.5ТД,93). Сутринта тествах на равно и се оказа ,че трябва да го понастъпя за да не се получава този неприятен резонанс. Днес бях в два сервиза и колегите не откриха нищо, което може да е причина за това. Балансирах отново гумите, няма луфтове по каретата на карданите, не е съединител, няма проблеми с ходовата част, също и с ауспуховата система....и нищо...а си карам както обикновено, но резонира....Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Редактирано от jolly_roger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...