Премини към съдържание

Тунинг на пинин


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,това лято си купих джип шогун пинин 2.0 2001г.ГДИ с десен волан.Никога не бях карал джип, но чувството е невероятно. Направих му някои подобрения,и сега искам да го повдигна.Смених задните пружини и се вдигна с 9см. въпросът ми е, ако някой знае с какви амортисьори да му повдигна предницата ще бъда му бъда благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,това лято си купих джип шогун пинин 2.0 2001г.ГДИ с десен волан.Никога не бях карал джип, но чувството е невероятно. Направих му някои подобрения,и сега искам да го повдигна.Смених задните пружини и се вдигна с 9см. въпросът ми е, ако някой знае с какви амортисьори да му повдигна предницата ще бъда му бъда благодарен.

А защо не смениш и предните пружини? За амортисьори пробвай от голямото Паджеро. Със сигурност ще ти се вдигне предницата, но само ако паснат на Пинина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо не смениш и предните пружини? За амортисьори пробвай от голямото Паджеро. Със сигурност ще ти се вдигне предницата, но само ако паснат на Пинина.

Нека се включа и Аз.Мой приятел пробва с нови пружини ,но не се получи...изненадата дойде като сложи пружини от "старото"Паджеро(с кръглия фар),,,вдигна се много...но споделя ,че има чувството,че е леко нестабилно...мисля че няма смисъл да сменяш амортисьори в този случай..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак,аз искам да запазя возията,за сега няма проблаем сас задницата,пружините са от рено еспейс.При първа вазможност, ще проверя от паджеро, дали ще си паснат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак,аз искам да запазя возията,за сега няма проблаем сас задницата,пружините са от рено еспейс.При първа вазможност, ще проверя от паджеро, дали ще си паснат.

 

 

Няма да паснат един приятел има такъв PININ и му се беше скъсала задна дясна пружина донесоха му от GB.от такова Pajero, не се оказа че намотките са с по-голям диаметър.Смени ги но не знам от каква кола сложи.Ще говоря с него и ще ти кажа.... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо говорих с момчето пружините които е сложило са от Фиеста от старите (май че тия дето са 90-92г.) и отново ми потвърди че от PAJERO били големи и не ставали :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря ви,пружините паснаха от фиеста 92г. евтини са, и най вече че се повдигна равномерно.Също така се запази и возията,няма никакви забележки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Колеги,благодаря ви,пружините паснаха от фиеста 92г. евтини са, и най вече че се повдигна равномерно.Също така се запази и возията,няма никакви забележки.

 

Колега ако мога да систематизирам информацията и да задам няколко доуточняващи въпроса:

1. Задните пружини са от Рено Еспейс / дали има някакво значение от какъв Еспейс? / и повдигат Пинина с около 9см.;

2. Предните пружини са от Форд Фиеста 92г. / бензин или дизел? и приблизително с колко см. повдигат автомобила? /;

3. Возията е непроменена?

 

П.П. Повдигането с нови пружини или втора употреба го направи /въпроса ми е, че ако са втора употреба е много възможно да са омекнали/?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...