Премини към съдържание

Прехвърляне на трансмисия


Препоръчано мнение

Здравейте!

Искам да попитам трансмисия от Спейс Вагон 89г. 4х4(ск. кутия,раздатка,кардан) може ли да пасне на Вагон 90г. 4х4

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде де толкова ли няма кой да помогне

Гледам-има доста разбирачи

Или няма смисъл да се обръща внимание на почти 20 годишна таратайка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде де толкова ли няма кой да помогне

Гледам-има доста разбирачи

Или няма смисъл да се обръща внимание на почти 20 годишна таратайка

Ами, задай си въпроса като хората...

Ние сега , трябва да гадаем ли , коя кола с какъв мотор е ?..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок

Искам да прехвърля скоростна кутия,раздатъчна кутия,кардан,висящ лагер от Вагон 89г. 4х4 2,0 като при този модел зацепването на задния мост е с копче до ръчната спирачка

Та всичко това може ли да го изтипосам на моя Вагон , който е 90г. 4х42,0 i и зацепването на 4х4 е "FULL TIME" т.е. задния мост доколкото разбирам е постоянно зацепен

 

При мен се случи следното

колата започна да трепери като от неравности по асфалта

не минах и 200 м. и усетих че нещо става в трансмисията докато спра се чу страхотно изпращяване и дотам

скоростите влизат но кутията хърка като погледнах отдолу-раздатката цъфнала-буквално! от висящия лагер капе масло или грес

Редактирано от kostakosta
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм разбирач, бих ти препоръчал много внимателно да огледаш и ако трябва да измериш разните му там растояния и др.

Едва ли има някой във форума който да е правил точно това упражнение.

А иначе ако е запазено купето тази колица си струва да се въстанови. Аз имам такава и съм във възторг от нея. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок

Искам да прехвърля скоростна кутия,раздатъчна кутия,кардан,висящ лагер от Вагон 89г. 4х4 2,0 като при този модел зацепването на задния мост е с копче до ръчната спирачка

Та всичко това може ли да го изтипосам на моя Вагон , който е 90г. 4х42,0 i и зацепването на 4х4 е "FULL TIME" т.е. задния мост доколкото разбирам е постоянно зацепен

Трансфера би трябвало да стане без проблем... И на двете коли, парт номерата на скоростни кутии, раздатки, кардан, диференциал и полуоски, са едни и същи...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става! Прехвърля се без проблем,пък и принудителното включване на 4х4 е къде къде по-добре от full time, дето е с вискозитетни муфи, дето сами решават вместо теб кога да се вкл. и кога не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...