Премини към съдържание

Генератор - спешно за шестак '97г.


MANSKI

Препоръчано мнение

Колеги, помагайте моля. Търся спешно генератор за Галант '97г., 85 ампера.

 

http://img94.imageshack.us/img94/5670/p1040580k.th.jpg

 

 

Gsm: 0878948675, Пламен Пенев

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това колега се ремонтира, но има едни ,които са 100А пак за 6-так но след 2000 год. и е оборудвано с ел.седалки и оптитронното табло............при него плочката и релето са доста специфични и ги няма на пазара ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това колега се ремонтира, но има едни ,които са 100А пак за 6-так но след 2000 год. и е оборудвано с ел.седалки и оптитронното табло............при него плочката и релето са доста специфични и ги няма на пазара ...........

Смених диодите, но нещо изправителния блок прави проблем - зарежда много, към 16в и така... Търси се цял :)

Мисля че 100А става на този мотор, един колега се обади че имал - дано стане.

Поздрави.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли да се смени само регулатора или да се сложи някакъв допълнителен ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не може ли да се смени само регулатора или да се сложи някакъв допълнителен ?

 

може и да стане но има 2 кабела дето отиват в компа и нeзнам дали ще работи нормално не съм се зигравал но май ще има ровене по кабелаците :)

Редактирано от MANSKI
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те могат да се оставят, ако напрежението е нормално, регулатора би трябвало да го има като резервна част.

 

 

смених диодите но нещо изправителния блок прави проблем

 

Всъщност целия регулатор не е ли запечатан? T.E. Има ли достъп до елементите му или не ? Трябва да има някакъв регулиращ елемент, той е пробил най-вероятно.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това колега се ремонтира, но има едни ,които са 100А пак за 6-так но след 2000 год. и е оборудвано с ел.седалки и оптитронното табло............при него плочката и релето са доста специфични и ги няма на пазара ...........

И релето и диодния блок ги има, около 50лв. всяко по спомени. А динамото се управлява от ECU-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И релето и диодния блок ги има, около 50лв. всяко по спомени. А динамото се управлява от ECU-то.

Къде ги има колега? аз съм заинтересован, но само за 100А-мперов алтернатор..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги има колега? аз съм заинтересован, но само за 100А-мперов алтернатор..........

Утре ще ти кажа цени, наличности и номера. За Косер става върпос. Като си взех Галант-а накарах колегите да ги внесат, така че трябва да има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе знаех си че тука в форума ще станат по бързо нещата :) ще сменя целия генератор с 100А и дано нещо компа на колицата не се е омотал нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще ти кажа цени, наличности и номера. За Косер става върпос. Като си взех Галант-а накарах колегите да ги внесат, така че трябва да има.

В Косер ги няма.........от 6 месеца ги нямат в наличност..... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Косер ги няма.........от 6 месеца ги нямат в наличност..... :icon_blush:

Има ги!

Отиди с тези номера:

138 340 - регулатор, има го на 45лв. и 78.50лв, еднакъв е за 85А и 100А генератор. В момента е наличен във Варна, но за един ден ще ти го докарат.

230 884 - диоден блок, който всъщност не е внасян по простата причина че е 202лв. Можеш да го замениш с друг, само трябва да е 100мм разстояние между болтовете, 8 диода(+3малки) и 8мм шпилка за +.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен:)))))) БЛАГОДАРНОСТИ НА КОЛЕГИТЕ ОТ ФОРУМА :icon_clap: :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
Проблема е решен:)))))) БЛАГОДАРНОСТИ НА КОЛЕГИТЕ ОТ ФОРУМА :icon_clap: :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Имам още едно динамо ако искате сега го внесох 100 ампера

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...