Премини към съдържание

Ск. кутия


StanislavStanev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Интересуват ме размерите на лагерите на ск. кутия на 2.5 2000г. Не знам дали по каталожните номера излизат. Имам възможност да ми ги доставят на Койо. но по размер, а не комплект с номерата на митсубиши.

Благодаря предварително! :worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Интересуват ме размерите на лагерите на ск. кутия на 2.5 2000г. Не знам дали по каталожните номера излизат. Имам възможност да ми ги доставят на Койо. но по размер, а не комплект с номерата на митсубиши.

Благодаря предварително! :worthy:

Не се търси само по размер, имат си индекси зад парт номера,които показват още доста неща за този лагер,напр. твърдост,якост, луфтове, затворен или отворен и т.н. .........примерно PU351128Y CS3.............

Послушай Миро,за да не вземе да блокира някой от тях и после да сменяш я вал,я черупка..........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не търси по размер, извади оргиналните номера и по тях намери кои лагери на Koyo съответстват на оргиналните номера. Лагерите за скорости понякога са малко по специфични и ако подбереш само по размер рискуваш да стане проблем.

Благадаря,

От къде да взема тази информация. Нямам и най-малка представа. Може ли някой да помогне???? Да и още нещо кутиите на всички 2.5 еднакви ли са? Трябва ли номера й? Рама ми е JMBLNEA5WWZ000364.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери колко струват оригиналните първо, има доста варианти вече. После мисли за алтернативи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благадаря,

От къде да взема тази информация. Нямам и най-малка представа. Може ли някой да помогне???? Да и още нещо кутиите на всички 2.5 еднакви ли са? Трябва ли номера й? Рама ми е JMBLNEA5WWZ000364.

 

 

Това са ти оригиналните номера на всички лагери:

 

JMBLNEA5WW

JMBLNEA5WWZ000364

 

EA5W

LNGEDL6C

U01

A71B

58U

 

1998.06.1

1998.06.1

GALANT STATION WAGON(EUR)

2500/2WD

V6-24(MPI),5FM/T(CENTRAL-EU/D3) LHD

B60MB

01-17-2008

EUR (B)

1. 3. 0. 2

5

 

1 22409 1 MD747707 BEARING,M/T OUTPUT SHAFT 01 ROLLER,70

2 22008W 1 MD717670 BEARING,M/T INPUT SHAFT 01 BALL,62

3 22008 1 MD700207 BEARING,M/T INPUT SHAFT 01 BALL,68

4 22602 1 MD710663 BEARING,M/T DIFF CASE 02 TAPER ROLLER,72

5 22409W 1 MD747740 BEARING,M/T OUTPUT SHAFT 01 BALL,72

 

Цените им без отстъпката на 6те лагера е 460 без ДДС за оригинални. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От трите схеми ми се отваря само едната, а другите наполовина, защо е така незнам! Нека и не отхвърляме факта, че съм и биолог и тепърва ще трябва да ги разучавам. Но благодаря много! Дано се справя!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А кой ще ти ремонтира скоростите, не е ли по добре той да ти препоръча какви да се лагерите?

Към момента не съм се спрял към конкретен майстор. Стария Галант ми го прави един, който е спец по мерцедес и много трудно го навивам да се занимае с Галанта. Чете много и не лежи само на името което е изградил, а за мен това е най-важното. Другият ми проблем с него е ,че не иска да се ангажира с частите. Казва ми "ако искаш до го работя ремонтните комплекти ги осигуряваш ти на твоя отговорност, аз не искам да се занимавам с това - избирай"

Що се отнася до лагерите - Близък мой приятел е един от най-големите вносители на лагери за България и една вечер на маса стана на въпрос за ск. ми кутия и за къркоренето на първичния вал и т.н. Той ми обясни че може да ми достави каквото поискам и ми обясни, че самото комплектоване и поставяне на марка за автомобил е коло 50-60 проц. от цената. А в случай че той ми ги осигури - трябва само да почерпя. Не искам да бъда възприеман като скъперник. Най ми е лесно да ги поръчам и готово - майната им на кинтите. Но следващият път като заседнем пак ще каже "какво стана с лагерите. защо не ми прати номера и т.н.?" и може да се обиди, знам ли???

Та ето за това Ви занимавам с глупостите си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай му оригиналните номера и да се оправя тогава.

Аз търсих един път един специален лагер, който беше с ясен номер от производител на лагери, но правен по специална поръчка за Мазда. Писах директно на производителя, но ми обясниха, че няма как да ми го доставят - само през каналите на дистрибуция на Мазда може.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай му оригиналните номера и да се оправя тогава.

Аз търсих един път един специален лагер, който беше с ясен номер от производител на лагери, но правен по специална поръчка за Мазда. Писах директно на производителя, но ми обясниха, че няма как да ми го доставят - само през каналите на дистрибуция на Мазда може.

Още на обяд го направих. Ще го изчакам ден два и след това ще видя какво ще правя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...