Премини към съдържание

Какъв багажник за новия Outlander?


Препоръчано мнение

Здравейте!

От вчера съм собственик на новия Outlander 2.0 DI-D, и тъй като смятам да го ползвам по предназначение, т.е. да се използва за смислени дейности като: редовно ходене на сърф, сноуборд и т.н. ще са ми необходими греди за монтаж отгоре. Въпроса ми е какъв багажник ползвате и горе долу колко струва. В каталога на модела няма нищо по въпроса. Винаги е налице варианта за Thulle, но може да има и нещо собствено на Mitsubishi?!

Благодаря за всяко мнение по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От вчера съм собственик на новия Outlander 2.0 DI-D, и тъй като смятам да го ползвам по предназначение, т.е. да се използва за смислени дейности като: редовно ходене на сърф, сноуборд и т.н. ще са ми необходими греди за монтаж отгоре. Въпроса ми е какъв багажник ползвате и горе долу колко струва. В каталога на модела няма нищо по въпроса. Винаги е налице варианта за Thulle, но може да има и нещо собствено на Mitsubishi?!

Благодаря за всяко мнение по въпроса.

 

Честито!!!

Да му се радваш дълго и безаварийно!

 

Сега за багажника - аз доста време търсих и избирах, мога накратко да ти кажа какви са вариантите и ти сам ще прецениш:

 

1. Оригинален /балкан стар/ - около 410лв. само за гредите /алуминиеви/, поставките им за ски са много дървени и нямат модел с алуминии

2. Thule - /SLS/ - имат някаква промоция и комплект с 4рка за ски излизат около 500-600лв. Там има 2-3 вариатна на захватите и трябва да се види, кой пасва най-добре.

3. Има едни чешки Hakr , дсота добре седят и имат добри захвати за нашите рейлинги - цена на гредите /алуминиеви/ около 200лв. - аз почти си ги бях поръчал тях, но в последния момент се отказах.

4. Atera /немски, правят повечето греди за BMW,Mercedes, Ford и др./ - лично на мен най-много ми хареса дизайна и захватите /не са обемни и не стърчат много/ - е тях си поръчах на цена от 270пв. , но май вече са малко по-скъпички. В петък са пристигнали и днес ще мина да ги сложа, да видим дали още ще ми харесват. Добри са им и поставките за ски, изглеждат здрави като на Thule и са малко по-евтини.

Лично според мен:

- поставки за ски - Thule или Atera

- греди - оригинални от Балкан Стар, Thule, Atera или чешките Hakr. Въпрос на личен избор.

Гледах и разни други италиански и т.н. , но не ми харесаха.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kokito,

Благодаря за изчерпателния отговор! Спирам се на варианта който предлагаш - греди Mitsubishi от Ратола, поставки за ски Thulle и багажник за байкове за отзад (алуминиев)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kokito,

Благодаря за изчерпателния отговор! Спирам се на варианта който предлагаш - греди Mitsubishi от Ратола, поставки за ски Thulle и багажник за байкове за отзад (алуминиев)

 

Екстра!

Аз бях на този вариант също в началото, но после реших да ги взема от една марка и избрах Атерата, тъй като ми харесаха гредите /по-точно захватите/ повече от тези на Thule.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гредите са поръчани, но се чакат евентуално другата седмица! Онзи ден в големия вятър понеже трябваше да се кара сърф се пробвах да сложа едни Thulle, които стават на всички други коли, на които е пробван и какво се оказва ... отзад няма проблем - лягат идеално, а за отпред се оказват къси :icon_hmm: Като гледаш геометрията на новия Outlander изглеждат надлъжните релси успоредни, а се оказва че отпред са по-широки. Вероятно това е направено именно за такива ентусиасти като мен, на които им се ще да си товарят всичко на едни и същи греди, без да трябва да ги сменят!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има малка разлика наистина, но не е кой знае колко голяма. Аз понеже монтирах вече греди на Atera и гледам, че отпред са почти плътни едвам, едвам надстърчат, а отзад надстърчането е с около 2-3см. на страна в повече. Но ми харесва, доста са прибраи и елегантни. Довоелн съм от избора и сега изчаквам да докарат и приставки за ски.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има малка разлика наистина, но не е кой знае колко голяма. Аз понеже монтирах вече греди на Atera и гледам, че отпред са почти плътни едвам, едвам надстърчат, а отзад надстърчането е с около 2-3см. на страна в повече. Но ми харесва, доста са прибраи и елегантни. Довоелн съм от избора и сега изчаквам да докарат и приставки за ски.

Честито и със здраве да си ги ползваш! Аз чакам моите оригинални :mitsu-smiley: да пристигнат утре и ще постна снимчици. Сега вече остана само една съставка, за да си дойде всичко на мястото - :skiing:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, дано да има снежна зима и добри условия за ски. Естествено и възможност да отделяме време за това удовлствие, че там както се разпуска и релаксира, другаде неможе...

Колега, в Ратола колко ти взеха за гредите? Интересно ми е за съпоствака с цените на Балкан Стар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената на гредите в Ратола е:

366.7 лв. с ДДС, с 15 % отстъпка за членове на клуба. Реално обаче трябва да се добавят още 26 лв. за куриер освен ако не се поръчват за Бургас. И в този случай обаче цената е по-добра от тази в БС - 410 лв.

Поръчах също и гумени стелки, които пак са по-евтини!

Редактирано от AlaBal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В действие ...

http://img177.imageshack.us/img177/3239/dsc00454c.jpg

http://img301.imageshack.us/img301/9551/dsc00455h.jpg

 

Дано издържи. На самите греди им дават 80 кг, ама не знам на страничните лайсни ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уауу :) е това му се вика оправдаване на инвестицията :)

На страничните /заводските рейлинги/ мисля им дават 100кг. общ товар.

Друг е въпроса ако подкараш с 100км/ч колко става реалното натоварване....

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Уауу :) е това му се вика оправдаване на инвестицията :)

На страничните /заводските рейлинги/ мисля им дават 100кг. общ товар.

Друг е въпроса ако подкараш с 100км/ч колко става реалното натоварване....

 

Искам да питам за Outlander I 2005г за страничните /заводските рейлинги/ колко товароносимост им дават? Ако сложа най-голямия възможен багажник и стигна тези 100кг примерно и карам със 130км по магистралата да не вземе да се пробие покрива по неравностите на магистрала Тракия?

 

Последното ми дълго пътуване с комбито, която имам, колата беше пълна до горе и единсвеният начин за решение е багажник и то най-големият. Да не говорим, че мисля да слагам и газова, а това значи, че трябва да се намери място и за резервна гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...