Премини към съдържание

Поставяне на темпомат ?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

темпомата е една от екстрите която ми липсва в аутлендера, много удобна екстра за дълъг път. Доста се порових в интернет, но не намерих конкретна информация за допълнително поставяне. Освен модула на управление на волана, дали ще трябва друго (приемам, че имам окабеляване, скоро ще разглобя волана за да проверя) ? Какво е вашето мнение ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

темпомата е една от екстрите която ми липсва в аутлендера, много удобна екстра за дълъг път. Доста се порових в интернет, но не намерих конкретна информация за допълнително поставяне. Освен модула на управление на волана, дали ще трябва друго (приемам, че имам окабеляване, скоро ще разглобя волана за да проверя) ? Какво е вашето мнение ?

 

Колега, забрави за тази екстра. Нямаш си на идея в какъв филм ще се вкараш и колко ще ти струва всичко необходимо (включително и компютър има темпомата), а и крайния резултат не се знае какъв ще е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, забрави за тази екстра. Нямаш си на идея в какъв филм ще се вкараш и колко ще ти струва всичко необходимо (включително и компютър има темпомата), а и крайния резултат не се знае какъв ще е.

Бе не е така, на моята му сложих темпомат и нищо сложно няма, просто представлява една голяма клапа,която дърпа жило,което пък е вързано за банана на дросела...........тази клапа се захранва с вакуум,идващ от маркуча за сервото,и една електроника, която го управлява...........вътре на волана е закачен джойстик или по скоро дистанционно,подобно на тия за касетофоните и с инфраред се извършва комуникацията ,без кабели, без да дупчиш и разглабяш нищо.НО.............колегата не спомена с кой мотор е и дали моята джаджа ще е приложима за него,тъй като ако е с ел. дросел , няма как да стане това........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, напълно съм съгласен с теб, но само ако се монтира неоригинален темпомат. Големия филм е ако човека реши да си сложи оригинален такъв от катастрофирала кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, напълно съм съгласен с теб, но само ако се монтира неоригинален темпомат. Големия филм е ако човека реши да си сложи оригинален такъв от катастрофирала кола.

 

Благодаря за отговорите. Бос съм по темата, но си мислих, че след като всичко се управлява електронно, то ще трябва един "мозък" :) и модула за управление. Но това са си само разсъждения, ще трябва да се поровя в сервизната информация, да намеря накава схема............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

И тема как се поставя темпомат : http://forum.amadeus-project.com/index.php?showtopic=1207

 

Гоше,

светни с едно фенерче лампата на таблото CRUISE ..... много важно е за нашите европейки .

ако я има - знаеш ми телефона :callgsm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...