Премини към съдържание

Номер на Свещи Njk за...


niko_shyne

Препоръчано мнение

Някой ако има каталог и номера на свещите които са за моя ретромобил,да помага-че ми се струва че тея дето ги купих уж по каталога им в магазина(Japanparts-Варна) ,ме наредиха като... Свещите които купи са NJK made in japon 7822bpr6es обаче като ги сложих нито колата върви по същия начин а за вдигнатия разход да не говорим.Върнах старите Bosch silver и си дойде всичко на мястото,какви свещи да и слагам от тук нататък.Някой препатил от такива неща да ме посъветва,моля?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля 99%, че тези са твоите свещи, но дай номера на рамата за по-сигурно.

 

Премери, ако можеш междината межде електродите на тези и на Бош-а или ги сравни на око на кои е по-малка. Подозирам, че имаш друг проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

РАзстоянието изглежда еднакво,но разликата е огромна във всичко,не мога да си го обесня,утре ще пиша за рамата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Верни са си свещите, BPR6ES или W20EPR на Дензо.

 

Мисля, че вариант е на Бош-а да им е било намалено разстоянието, а при тези да се появяват пробиви в кабелите, но... не е много вероятно. Търси другаде проблема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията!От цялата работа карам пак със старите свещи и съм набутан с един комплект!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Някой ако има представа да каже за това разстояние на свещите колко мм трябва да е не заводски, а имайки предвид качеството на бензина в родината?

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По тоя каталог,излиза че тея свещи който са ми дали(bpr6es)не са за моята кола,a BPR7ES-дано ми ги сменят!Благодаря за линка!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как да ти го обясня, но фабрично свещите са ти BPR6ES със стандартното им разстояние 0.9 което няма връзка с бензина тук.

Или имаш друг проблем, или са ти дали менте.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този каталог съвсем ме обърка. :icon_hmm:

Моят мотор(6А12)го дават да се монтира на Е74А и Е84А от 1992 до1994г.

А аз съм с Е54А от 1995г.

Странно... :noexpression:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези каталози не са 100% точни, те са за ориентир само и да знаеш какво да гледаш.

 

По фабричните, по номера на рамата си дава директно кое, що....

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди месец някъде си смених старите и верни Денсо с НЖК, но последно време нещо не работеше колата добре, та реших да сменя кабелите,че вече направо си светеха..., взех си кабели и днес ги сменям, а колата продължава да си прекъсва и кво се оказа....една от новите свеши сдала багажа .Хубаво,че съм си запазил старите та си сложих една що годе читава от старите Денсо и колата ..си заработи чудесно.Извода какъв е ... явно има ментета или пък аз съм попаднал на ...."свирка без топче " :))))).Така,че моя съвет е смени марката и ако тогава имаш грижи вече търси и другаде проблема .Също има значение както и Божо ти каза разстоянието .. провери си го ,че ако караш на газ е малко...по-различно.

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НА бензин карам само-както е заводско ли да го направя или трябва да го намаля малко?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз лично никога повече няма да пазаря от Ниппартс, купих си тампни на стабилизиращата щанга, 3 месеца и наново ходих да ги сменят :(

Редактирано от Ra1N
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...