Премини към съдържание

Съвет


rusli

Препоръчано мнение

Когато карам колата при около 2000 об. започва да глъхне за момент все едно отнемам газта и после се оправя. Това се случва рядко, но ме дразни. От какво може да е ? Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да отидеш в Пловдив при Милен. Той ще разбере и ще я оправи! Никът му е Milen_z, тел 0887 791 500

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че се дължи на една система за връщане на изгорели газове за повторно изгаряне в някои режими и обороти на двигателя, фабрично въведено за екология и пестене ресурса на катализатора.

Считам това за нормално, 2000 се водят ниски обороти, а освен това ако подаваш малко по-грубо газта изчезва. Милен най-добре ще ти каже какво и що, освен това на ГДИ-то му знае майчиното мляко, а този мотор има разни специфични процедури (горивни филтри, чистене на дросел и пр.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам това... при спокойно каране около 2000 до 3000 оборота някъде не съм го хванал къде точно го прави това отвреме на време. От това, което съм изчел по форумите по света и у нас май се дължи на факта, че там някъде ЕКУ-то решава да превключи режимите на работа. За ГДИ-то били 3 (грубо казано: икономичен, нормален и бууст).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да прави такива мизерии, не е нормално. Няма общо със смяната на режимите. Може да се получи от пропуск на въздух от гарнитура или някое мъркучле, може да е и от налягането на бензина, от нагара в колекторите...... може да е от 100 неща

А относно това колко са режимите......ми на всяко ГДИ различно. На 1.8 са 4, на 2.4 са 3, на 1.5 са два...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да прави такива мизерии, не е нормално. Няма общо със смяната на режимите. Може да се получи от пропуск на въздух от гарнитура или някое мъркучле, може да е и от налягането на бензина, от нагара в колекторите...... може да е от 100 неща

А относно това колко са режимите......ми на всяко ГДИ различно. На 1.8 са 4, на 2.4 са 3, на 1.5 са два...........

Това го забелязах на дълъг път иначе в града не се е случвало.

Редактирано от rusli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...