Премини към съдържание

Относно климатроник


hilll

Препоръчано мнение

Колеги, споделете с мен правилно ли разсъждавам относно проблеми с климатроника ми. Случи се следното нещо. Климатроника отказава да духа студено след като се нагрее купето силно от слънцето. След като преспи колата на сутринта работи нормално и в последствие отказава в следобедните часове. Това ми се случи три поредни дни. След проверка на системата при специалист ми я допълниха с 200 гр. фреон и сега си работи много добре. Споделих с майстора кога работи климатика и кога не, и той ми каза, че е невъзможно от малкото количество на фреона да прави такъв проблем, някаква друга е причината, но не може да каже каква е, трябва да отида при него когато климатика не ми работи, за да диагностира. Но аз разсъждавам така, незнам дали е правилно: Предполагам че приблизително 500 гр фреон в системата е критично количество, при което компресора не вкючва, за да не се получи проблем. При нагряване на купето, респективно на системата фреона още повече си намаля количеството и не включва компресора, а когато колата е студена сработва. Фреона който е бил в системата ми е бил в някаква критично количество. След пълнене на системата с 200 гр фреон всичко е ОК. Възможно ли е това да е причината или имам някакви други проблеми: например по платката за управление при силно нагряване на купето да не сработва нещо, или някакви датчици? НО СЕГА ПРИ ПЪЛНА СИСТЕМА ВСИЧКО Е ОК! Случвали ли се е на някой сходен проблем?

Благодаря Ви !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, споделете с мен правилно ли разсъждавам относно проблеми с климатроника ми. Случи се следното нещо. Климатроника отказава да духа студено след като се нагрее купето силно от слънцето. След като преспи колата на сутринта работи нормално и в последствие отказава в следобедните часове. Това ми се случи три поредни дни. След проверка на системата при специалист ми я допълниха с 200 гр. фреон и сега си работи много добре. Споделих с майстора кога работи климатика и кога не, и той ми каза, че е невъзможно от малкото количество на фреона да прави такъв проблем, някаква друга е причината, но не може да каже каква е, трябва да отида при него когато климатика не ми работи, за да диагностира. Но аз разсъждавам така, незнам дали е правилно: Предполагам че приблизително 500 гр фреон в системата е критично количество, при което компресора не вкючва, за да не се получи проблем. При нагряване на купето, респективно на системата фреона още повече си намаля количеството и не включва компресора, а когато колата е студена сработва. Фреона който е бил в системата ми е бил в някаква критично количество. След пълнене на системата с 200 гр фреон всичко е ОК. Възможно ли е това да е причината или имам някакви други проблеми: например по платката за управление при силно нагряване на купето да не сработва нещо, или някакви датчици? НО СЕГА ПРИ ПЪЛНА СИСТЕМА ВСИЧКО Е ОК! Случвали ли се е на някой сходен проблем?

Благодаря Ви !

Колега,един приятел скоро пълни климатик на ситроен и човека му беше казал,че компресора включва дори и в системата да има по-малко от 100 грама фреон при максимум около 700 мисля беше.Незнам при Каризмата как е,но си мисля че 200 грама липса не е проблем.Я дай повече информация,когато отказва да духа студено компресора изобщо включва ли?

Редактирано от Addicted
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не включва перката на радиатора не чакаи да охлади,пусни климатроника и виж дали върти перката.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Когато вкюча на макс кул, вентилатора в купето духа силно но с гореще въздух. Двете перки на радиатора започват да работят, респективно при изключване на климатроника спират-работят си нормално. Компресора не вкючва. Студената тръба която влиза в купето е топла. Но след допълване всичко си работи нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Компресора е с механично включване от магнити и намотки, не е електронен и трябва да включва и когато в системата мяна въобще фреон когто натиснеш копчето. Проблема е бил, че си имал малко количество фреон и не е смогвало да изстуди в жегата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...